Sigara yasağı kahveye eğlence getirdi

Sigara yasağı kahveye eğlence getirdi
Sigara yasağı kahveye eğlence getirdi

Müşteri kaybından korkan kıraathane sahibi, sigara yasağına erkenden geçip tavla turnuvası başlattı. İlgi büyük oldu. Sırada futbol turnuvası var. FOTOĞRAF: ŞABAN KILIÇCI / AA

BURSA - Sigara yasağıyla müşteri kaybetmekten korkan kıraathane sahibinden çözüm: Tavla turnuvası.
Bursa İnegöl’de faaliyet gösteren kıraathanenin sahibi Remzi Kaldırım sigara içmiyor Ancak 19 Temmuz sonrası müşteri kaybına uğramaktan korkuyor: “Önümde iki seçenek vardı. Ya kıraathanemi kapatacaktım ya da müşterilerimi elde tutmak için bir yol bulacaktım. Aktiviteler düzenlersem müşteri gelmeye devam eder diye düşündüm.  Kıraathanemde tavla turnuvası düzenledim. Turnuvaya ilgi beklediğimden de fazla. İlk üçe giren müşterilerime plaket ve küçük hediyeler vereceğim” dedi.
Turnuva sırasında müşterilerine sigara yasağı getirdiğini, içmek isteyenlerin ise dışarı çıktığını anlatan Kaldırım, umutlu:
“Müşterilerimin, sigara alışkanlığından düzenleyeceğimiz çeşitli aktivitelerle komple kurtulacağını bile düşünmeye başladım. Tavla turnuvasından sonra halı saha futbol turnuvası düzenleyeceğim. İlgi çok iyi. Şimdiden 32 takım kayıt yaptırdı. Kafamda başka aktiviteler de var. Aslında sigara yasağı iyi bile oldu. Artık işyeri sahibi-müşteri gibi değiliz. Daha sıcak bir ortam oluştu.”(dha)