Sigara yasağından dönüş yok

Sigara yasağından dönüş yok
Sigara yasağından dönüş yok

Kahvehane sahipleri Ankara?da yasağı protesto etti. Fotoğraf: DiLEK MERMER / aa

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde beş polis hakkında sigara yasağını deldikleri için işlem yapıldı. İşlem yapılanların arasında bir başkomiser ve bir emniyet amiri var

ANKARA - Ankara Emniyet Müdürülüğü’nde sigara yasağını ihlal eden personele taviz verilmiyor. Bir ayda yasağı delen beş polil için işlem yapıldı.
Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, 4207 sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun kapsamında ya bizzat ya da görevlendirdiği şube müdürleriyle karakollara, ilçe emniyet ve şube müdürlüklerine baskınlar düzenliyor.
Ankara Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde sigara içen personele, açık alanda iki ayrı bölüm tahsis edildi. Bu yerler dışında sigara içilmesi, hem kameralarla hem de sivil görevliler tarafından denetleniyor.
Orhan Özdemir’in bir aylık uygulamaları sırasında, Çankaya İlçe Müdürlüğü’nde bir emniyet amiri, Hassas Koruma Şube Müdürlüğü’nden bir başkomiser ve üç polis memuruna, sigara yasağına uymadıkları gerekçesiyle 69’ar TL para cezası uygulandı.
Sigara içtiği tespit edilen personel hakkında ayrıca ‘Polisin Merasim ve Topluluklardaki Rolüne ve Polis Karakolları Teşkilatlanmasına Dair Talimatname’nin 58. maddesinde yer alan “Üniformalı amir ve memurlar, sokakta ve nakil taşıtları içerisinde sigara içemez” hükmü çerçevesinde idari soruşturma açıldı. (Radikal)