'Sıhhiye'deki araç için üçüncü tutuklama

Sıhhıye'deki çok katlı otoparkta bulunan bomba yüklü minibüsle ilgili soruşturmada bir üniversite öğrencisi daha tutuklandı, soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı üçe yükseldi.

ANKARA - Sıhhıye'deki çok katlı otoparkta bulunan bomba yüklü minibüsle ilgili soruşturmada bir üniversite öğrencisi daha tutuklandı, soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı üçe yükseldi.
11 Eylül'de Sıhhıye'deki çok katlı otoparkta bulunan bomba yüklü minibüsle ilgili soruşturmada düzenekte kullanılan üç cep telefonundan birine takılı sim kartlardan birinin Abdullah Ö.'ye ait olduğunu belirlemişti. Örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklanan Abdullah Ö., sim kartı Anadolu Üniversitesi'nde okuyan İdris N.'ye verdiğini söylemişti. Eskişehir'de gözaltına alınan İdris N. de tutuklanmıştı. Edinilen bilgiye göre; polis, ODTÜ öğrencisi Ali S.'yi de gözaltına alındı. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Ali S. de örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı.
Tutuklanan Ali S.'nin, daha önce tutuklanan Abdullah Ö. ve İdris N.'nin ifadelerinde adı geçtiği için yakalandığı öğrenildi.