Siirt'te festival gerginliği

Siirt'te festival gerginliği
Siirt'te festival gerginliği
Siirt'in Eruh İlçesi'nde bugün yapılması planlanan 'Çırav Festivali'nin Siirt Valiliği tarafından yasaklanması, BDP'lilerin tepkisine neden oldu.

SİİRT - Siirt'in Eruh İlçesi'nde bugün yapılması planlanan 'Çırav Festivali'nin Siirt Valiliği tarafından yasaklanması, BDP 'lilerin tepkisine neden oldu. Parti binası yapılan basın açıklamasından sonra Eruh İlçesi'ne gitmek isteyen BDP'lilere polis izin vermedi.

Siirt Valiliği, festival kutlamasına izin verilmeyeceğini açıklamasına rağmen bugün BDP Siirt İl Başkanlığı binası önünde toplanan partililer, yasak kararını basın açıklaması ile protesto etti. Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak, BDP Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz ve BDP İl Başkanı Ata İnan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda partili, valiliğin yasak kararına tepki gösterdi. İl Başkanı Ata inan'ın yaptığı basın açıklaması ardından 5 dakikalık oturma eylemi yaptı. Portililer daha sonra araç konvoyu halinde Eruh'a gitmek üzere yola çıktı. Ancak, Eruh'a gitmek isteyen BDP'lileri polis izin vermedi. Belediye başkanları dışında kimsenin gidişine izin verilmemesi üzerine başkanlar da Eruh'a gitmekten vazgeçti. (DHA)


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Protesto

  ,

  Parti