'Sık la sık' görevden aldırdı

'Sık la sık' görevden aldırdı
'Sık la sık' görevden aldırdı
Gaziantep'te esnafa gaz sıkmayan polis memurunu boynundan tutarak 'Sık la sık' diyerek zorlayan polis memuru 'toplumda infiale neden olan tavrı' nedeniyle görevdzaklaştırıldı

RADİKAL - Gaziantep 'te Karataş Sanayi Sitesi'nde dükkan alamadıkları için valiliğe yürümek isteyen esnafa polis, biber gazıyla müdahale etmiş, 1 kişi gözaltına alındı. Esnafa gaz sıkmayan istemeyen bir polis memurunu amirinin boynundan tutarak "sık lan sık" diyerek gaz sıktırması dikkat çekti. Valilik, o polis hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Soruşturma başlatılan polis memuru C.G.G.'nin 'toplumda infiale neden olan tavrı' nedeniyle görevden uzaklaştırıldı.


  http://www.radikal.com.tr/129276212927626

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İnfial - Bora K.

  Velev ki bu polisin yaptığı toplumda infiale sebep olmasaydı. Yani mesela bu video'yu polis çekmiş olsaydı ve biz hiç görmeseydik bu olay suç olmaktan çıkacak mıydı? Yapılan eylemin KENDİSİ hiç mi suç değil? Veya bir polis memuru "suç" olmayan bir eylemde bulunup, "toplumda infiale neden olursa" (diyelim ki toplum hatalı tepki veriyor), yine de görevden uzaklaştırılacak mı? Bu soruları düşününce ülkemizin genelindeki suç ve adalet kavramlarının oturmamışlığı korkutuyor.

  uzaklaştırma mı - tlgthrm

  Nereye doğru uzaklaştırılmış? Bodrum Antalya taraflarına doğru mu?

  SUÇLAMAK VE ÖFKELENMEK YERİNE SORULMASI GEREKEN SORU........... - user564606

  Polis neden ve nasıl bu hale geldi?

  - user637027

  Bir polis ki o esnaflar ve bizler sayesinde maaş alıyor ama işin ilginç tarafı bize eziyet etmekten v bizi öldürmekten hiç çekinmiyorlar. Onları bu hale getirip şımartanlar mutludurlar herhalde...

  İnsan - cem_ozgen

  Bu polis memurlarının eğitimlerinin yeterli olduğunu ,ziğinsel ve psikolojik olarak normal olduğunu soyliyebilen ve düşünebilen beri gelsin ayrıca bu davranışlar ve yaşanan olaylar bumerang etkisi yapar .

  Atama Gelir - user398892

  KAç günlüğüne uzaklaştırıldı? Görevine dönünce emniyet müdürü yaparsınız artık.