Sıkışmış göstericiye tazyikli suyla 'müdahale'

Sıkışmış göstericiye tazyikli suyla 'müdahale'
Sıkışmış göstericiye tazyikli suyla 'müdahale'
Taksim'deki gösterilere bu akşam yapılan polis müdahaleler sırasında bir binanın girişindeki sahanlıkta sıkışmış olan yalnız bir gence TOMA'dan tazyikli su sıkıldığını gösteren fotoğraf sosyal meydaya yansıdı...

Radikal.com.tr - Taksim'de Gezi Parkı protestoları devam ederken polisin bugün akşam saatlerinden beri yaptığı müdahaleler de devam ediyor. Haftalardır olduğu gibi bu cumartesi akşamı da İstiklal Caddesi ve ara sokaklarda polisle göstericiler arasına kovalamaca yaşanırken objektiflere ilginç ve 'orantısız' görüntüler de yansıyor. Bu akşam yapılan müdahaleler sırasında bir binanın girişindeki sahanlıkta sıkışmış olan yalnız bir gence TOMA'dan tazyikli su sıkıldığını gösteren bu fotoğraf gibi...

Dağılmamakta direnen gösterici grupları birbirinden ayırmak için kullanılan basınçlı suyun, kaçacak hiçbir yeri kalmamış üstelik tek başına olan birine sıkılmasına çevrede bulunan yurttaşların da tepki gösterdiği belirtiliyor.


  http://www.radikal.com.tr/114171311417132

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adamlardaki kine bak be. - demlicay2011

  sınır tanımıyorlar. aynı suriyeliler gibi. somalideki palılar gibi nijeryadaki ve zimbavedeki ilkellik gibi. uzaklarda aramayın bu huyu. böyle bir reklam vardı. sadistlik derecesine gelmiş emniyetin neresini savunacaksınız artık bilemiyorum. cumhuriyet atatürk ve alman malı olmasaydı hala fistan giyip bir iğneye muhtaç olacaktınız. cumhuriyet kolay kazanılmadı. elin malıyla nereye giriyorsunuz siz. yazılar olsun sizin sahte vatan sevinizede sahte dindarlığınızada sahte vicdanızada. avrupa olmasa açsınız aç. farkında bile değilsiniz. bu kadar kör olacak ne içtiniz nasıl bir beyin yıkama bu.

  Güç - marj

  Bir ikramiye daha kopartabilir miyiz, kahraman olabilir miyiz diyen polis sadece konuşan insanlara karşı güç gösteriyor. Aynen 100 altın yerine 500 altın veren başbakanın 19 dopingli çıkarması gibi milli takımda. Fikir söylemek suç oldu, bu da bana 80'leri hatırlatıyor.