Şikâyetçiler şimdi zanlı

Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak kaçırıldıklarını iddia eden anne-oğul, yakalanan altı kişi ile birlikte ele geçirilen ses kasetlerinde, kendi gelinlerinin öldürülmesi için bu grubu azmettirdikleri ortaya çıkınca gözaltına alındı.

ANTALYA - Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak kaçırıldıklarını iddia eden anne-oğul, yakalanan altı kişi ile birlikte ele geçirilen ses kasetlerinde, kendi gelinlerinin öldürülmesi için bu grubu azmettirdikleri ortaya çıkınca gözaltına alındı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Duraliler bölgesinde yaşayan A.G., Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak, oğlu A.G. ile kendisinin kaçırıldığını ve 15 gün süreyle farklı evlerde tutulduklarını, kendilerine zorla senet imzalattırıldığını ileri sürdü. Soruşturma başlatan ekipler 'organize suç örgütü oluşturarak kadın ve oğlunun kaçırılması olayına karıştığı' iddia edilen, yaşları 23-29 arasında değişen A.K., Y.Ü., M.Ö., A.G., S.Ö. ve Ş.E.'yi Antalya'da yakaladı. Yakalananların, Antalya'da çok sayıda gayrimenkule sahip anne-oğulu üç gün farklı evlerde tuttuğu, 12 gün de kendi evlerinde silahla alıkoyduğu belirlendi. Zanlıların, anne ve oğluna çek ve senetler imzalattırarak, tarla ve iki otomobilini sattırdıkları öğrenildi.
Tehdit aracı CD kaydı
Operasyonla yakalanan, haraç ve işyeri kurşunlama olaylarına karıştığı da saptanan bu kişilerle birlikte 100 bin, 13 bin ve 3 bin YTL'lik senetler, bir tabanca, bir gaz tabancası, bir av tüfeği, kaset ve CD'ler ele geçirildi. CD ve kasetlerde, anne-oğlunun kendilerini kaçırdıkları bildirilen zanlılarla telefon görüşmelerinin kaydı tespit edildi. Ses kaydında, kaçırma olayına karıştığı iddia edilen kişilerle anne A.G'nin, oğlu A.G'nin eşi E.G. ile amcasının oğlu Y.A'.yı öldürmeye azmettirmek amacıyla görüştüğü anlaşıldı. Hamile gelin E.G.'nin boşanmayı kabul etmemesi nedeniyle eşi ve kayınvalidesiyle anlaşamadığı belirtildi.
Anne-oğul, cinayete azmettirmekten gözaltına alındı. Gözaltına alınan diğer altı kişinin de, bu ses kasetlerini kullanarak anne ile oğlundan para ile gayrimenkul istediği, şantaj yaptığı, ardından da kaçırma olayına karıştığı iddia edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7584277584270

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.