Sıla ve Buse yürek yaktı

Sıla ve Buse yürek yaktı
Sıla ve Buse yürek yaktı

Sıla ve Buse aynı evde yaşıyor, aynı okula devam ediyordu.

Bursa'da dün sabaha karşı meydana gelen kazada aynı üniversitede okuyan iki yakın arkadaş Sıla ve Buse yaşamını yitirdi.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde 27 yaşındaki Berkay Özer, çift kabinli kamyonete arkadaşları Sıla Daşdemir, Buse Karakurum ve Eser Ergin’i de alarak Bursa’ya gitmek üzere yola çıktı. Dört arkadaş Ergin’in doğum gününü kutlayacaktı. İddiaya göre Özer aşırı hız nedeniyle sabah 02.00 sıralarında Süpürgelik Mevkii’nde önce İsmail Karataş’ın kullandığı kamyona, ardından aynı yönde giden Halis Yıldız’ın sürdüğü TIR’ın dorsesine çarptı. Yaklaşık 100 metre sürüklenen kamyonetten yola fırlayan Daşdemir ve Karakurum yaşamını yitirdi. Sürücü Özer ağır yaralanırken, Ergin ise kazayı hafif yaralı atlattı. Özer’in duran kalbi, sağlık ekiplerinin müdahalesiyle tekrar çalıştırıldı. Engin ise ambulansta tedavi edilirken yakınlarını arayarak “Kaza yaptık kız arkadaşlarımız öldü” diye ağladı.
Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 3’üncü sınıf öğrencileri Daşdemir ve Karakurum’un aileleri acı haberle yıkıldı. Daş-demir’in astsubay babası Vural Daşdemir haberi Balıkesir’de, ayrı olduğu eşi Neşe Ayhan ise İzmir ’de aldı. Karakurum’un ailesine Manisa Soma’da ulaştı acı haber. Aileler cenazeleri almak için Orhangazi Devlet Hastanesi’ne geldi. Acılı iki baba cenazeleri teslim alırken birbirine sarılıp gözyaşı döktü.

Tepki çeken konuşma

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım ve gençlerin arkadaşları da hastaneye geldi. Cenazelerin araca konulmasından sonra dua eden din görevlisi Ahmet Yavuz, yaptığı konuşmada ailelerin çocuklarını uzak şehirlere okuması için gönderdiğini, kötü alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini söyledi. Üniversiteli gençler ve yakınları tepki gösterince Yavuz, konuşmayı hastaneye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yıldırım’ın istediği üzerine yaptığını öne sürdü. Yıldırım ise din görevlisini tanımadığını, kendisine böyle bir konuşma yapması için teklifte bulunmadığını söyledi.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  İzmir

  ,

  haber

  ,

  Sabah

  ,

  Kız

  ,

  Sıla

  ,

  Uzak

  ,

  berkay

  ,

  manisa

  ,

  öldü