@ismailsaymaz

Silah zoruyla kaçırıldı, polis aramıyor

Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Ankara ’da, koruma kararı olmasına rağmen albay olan babası, amcası ve bir grup adamı tarafından silah zoruyla kaçırılan eşcinsel U.G.S.’den halen haber yok.
Ankara’da, sevgilisi Ramazan Kalkan ile yaşayan U.G. S., üç ay önce albay babası ve polis amcası tarafından ölümle tehdit edildi. Ardından zorla Amasya’da ev hapsine tabi tutuldu. Kaçarak Ankara’ya gelen U.G. S., 3 Ocak’ta şikâyette bulundu. Ankara 6. Aile Mahkemesi, gencin korunmasına ve altı ay çağırmalı koruma tahsis edilmesine karar verdi. Buna karşın 23 Şubat’ta, önceden polise haber verilmesine rağmen albay baba S.S., amcası C.S., kuzeni E.S. ve adamları silahlarla evi bastı. U.G. S.’yi zorla kaçıran aile sevgilisini dövdü. Polis, kaçıranlar ve kaçırılan aracın plakası belli olmasına rağmen halen harekete geçmedi.
Avukatı Ahmet Toköz dün Ankara Savcılığı’na dilekçe verip ‘Dikmen Polis Merkezi’nin etkin soruşturma yürütmediğini, mağduru kurtarmak için çaba sarf edilmediğini, faillerin yakalanmadığını’ belirterek, yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Savcı talebi gerekçe bildirmeden reddetti. Toköz bunun üzerine etkin soruşturma yürütmeyen yetkililer için suç duyurusunda bulundu.