Silahla okul bastı, sadece hırsızlıktan tutuklandı

Silahla okul bastı, sadece hırsızlıktan tutuklandı
Silahla okul bastı, sadece hırsızlıktan tutuklandı
Çorum'daki kent merkezindeki bir lisede, girdiği sınıfta kız arkadaşını silah tehdidiyle okuldan çıkarmak istediği öne sürülen lise öğrencisi adliyeye sevk edildi. Şüpheli, diğer suçlardan serbest bırakıldı, sadece olay yerinden kaçtığı aracı çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

RADİKAL -  Çorum'da girdiği sınıfta kız arkadaşını silah tehdidiyle okuldan çıkarmak istediği iddia edilen lise öğrencisi, "otomobil hırsızlığı" suçundan tutuklandı.
Üçtutlar Mahallesi'ndeki bir liseye elinde tabancayla giren 14 yaşındaki F.E'nin, kız arkadaşı G.S'nin ders gördüğü sınıftan dışarı çıkmasını istemesi ancak başarılı olamayınca başka iki öğrenciyi yanına alarak bir araca binip uzaklaşması iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.

Uzun süren ikna çabalarının ardından polise teslim olan F.E, Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince ifadesine başvurulmak üzere adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet savcılığınca ifadesi alınan F.E, buradan mahkemeye çıkarıldı. Hakim karşısında bir kez daha ifade veren şüphelinin, G.S. adlı kıza aşık olduğunu ve onu okuldan almak için gittiğini savunduğu öğrenildi.
Hakim, ifadeler sonrasında F.E'nin "silahla tehdit, kız kaçırmaya teşebbüs" suçlarından, yaşı ve eylemi kendi rızasıyla sona erdirmesi gerekçesiyle serbest bırakılmasına, olay yerinden uzaklaştığı aracı çalmak suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Çocuk Şube Müdürlüğünde olayla ilgili ifadesine başvurulan G.S'nin ise şüphelinin silahla sınıfa girerek kendisini dışarı çıkartmak istediğini söyleyerek şikayetçi olduğu, G.S'nin ailesinin de ifadeler sonrasında cumhuriyet savcılığından kızları için koruma talebinde bulundukları öğrenildi.
AA


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Kız

  ,

  Hakim

  ,

  Soruşturma

  ,

  İddia

  ,

  silah

  ,

  ders

  ,

  koruma

  http://www.radikal.com.tr/129644212964424

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yargının kriterleri - user1002376

  nefret suçları ile siyasilere hakaret suçları (!) karşısında yargının gösterdiği refleks çok net gösteriyor ki yargı siyasallaşma tehdidi altındadır.

  suçu yaşından büyük - Gurcan Uzoglu

  14 yaşında bu kadar suç ve cezasız kalmak. Bu çocuğu unutmayın, üç beş yıla kadar birilerinin canı yakar yada hayatını kartır.

  Potensityel Katile Mahkeme Yardimi - user395405

  Potansiyel katile mahkeme yardimi. Dunyanin neresinde gorulmus arkadasim boyle bir durum..

  Çelişki - hkalmis

  Erdoğan ve Hükümetin güvenlikten anladıkları sadece kendi korkularına yönelik güvenliktir. Başka insanların güvenliği, bunun gibi serbest yargılama konusu olmaktadır.