Silahla okul bastı, sadece hırsızlıktan tutuklandı

Silahla okul bastı, sadece hırsızlıktan tutuklandı
Silahla okul bastı, sadece hırsızlıktan tutuklandı
Çorum'daki kent merkezindeki bir lisede, girdiği sınıfta kız arkadaşını silah tehdidiyle okuldan çıkarmak istediği öne sürülen lise öğrencisi adliyeye sevk edildi. Şüpheli, diğer suçlardan serbest bırakıldı, sadece olay yerinden kaçtığı aracı çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

RADİKAL -  Çorum'da girdiği sınıfta kız arkadaşını silah tehdidiyle okuldan çıkarmak istediği iddia edilen lise öğrencisi, "otomobil hırsızlığı" suçundan tutuklandı.
Üçtutlar Mahallesi'ndeki bir liseye elinde tabancayla giren 14 yaşındaki F.E'nin, kız arkadaşı G.S'nin ders gördüğü sınıftan dışarı çıkmasını istemesi ancak başarılı olamayınca başka iki öğrenciyi yanına alarak bir araca binip uzaklaşması iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.

Uzun süren ikna çabalarının ardından polise teslim olan F.E, Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince ifadesine başvurulmak üzere adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet savcılığınca ifadesi alınan F.E, buradan mahkemeye çıkarıldı. Hakim karşısında bir kez daha ifade veren şüphelinin, G.S. adlı kıza aşık olduğunu ve onu okuldan almak için gittiğini savunduğu öğrenildi.
Hakim, ifadeler sonrasında F.E'nin "silahla tehdit, kız kaçırmaya teşebbüs" suçlarından, yaşı ve eylemi kendi rızasıyla sona erdirmesi gerekçesiyle serbest bırakılmasına, olay yerinden uzaklaştığı aracı çalmak suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Çocuk Şube Müdürlüğünde olayla ilgili ifadesine başvurulan G.S'nin ise şüphelinin silahla sınıfa girerek kendisini dışarı çıkartmak istediğini söyleyerek şikayetçi olduğu, G.S'nin ailesinin de ifadeler sonrasında cumhuriyet savcılığından kızları için koruma talebinde bulundukları öğrenildi.
AA


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Kız

  ,

  Hakim

  ,

  Soruşturma

  ,

  İddia

  ,

  silah

  ,

  ders

  ,

  koruma