Silahlı magandalar 'turist' dinlemedi

Silahlı magandalar 'turist' dinlemedi
Silahlı magandalar 'turist' dinlemedi

Mersin'deki otele düzenlenen silahlı baskından sonra korku içinde kahvaltılarını yapan 115 turist şehri terk etti.

Mersin'deki iki otel sahibinin kavgasında silahlar çekildi. Saldırıya uğrayan oteldeki 115 turist Mersin'den kaçtı


MERSİN- Erdemli İlçesi’ne bağlı turistik Kızkalesi Beldesi’ndeki bir otele silahlı saldırı yapıldı. Ölen ve yaralanan olmayan olayda saldırıyı yaptıkları ileri sürülen 14 kişi gözaltına alındı. Saldırının ardından, turistler sabah erken saatte otelden ayrıldı.
Olay, Akdeniz Mahallesi Ali Kia Caddesi’ndeki Mersin Turizm İşletmecileri Derneği 2’nci Başkanı Mustafa Kale’ye ait 3 yıldızlı Kilikya Oteli’nde meydana geldi. Dün saat 22.00 sıralarında otel önüne otomobillerle gelen yaklaşık 20 kişi, binaya silahlarla ateş açtı. Kurşun yağmuruna tutulan otelin kapı ve pencere camları kırıldı, şans eseri ölen ve yaralanan olmadı.
Olaydan bir gün önce otel sahibinin yeğeni Yücel Kale ile bitişiğindeki Ahmet Büyükgöçer’e ait Admiral Otel’in sahibinin oğlu Ozan Büyükgöçer arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma yaşandığı belirlendi. Tartışma sırasında Yücel Kale’nin kendisine yönelik ağır hakaretler ve küfürler etmesine öfkelenen Ozan Büyükgöçer’in de dün akşam arkadaşlarını yanına alarak, otele silahlı baskın yaptığı öne sürüldü.
Polis, olayla ilgili Ozan Büyükgöçer ile birlikte 14 kişiyi, saldırıyı yaptıkları iddiasıyla gözaltına aldı. Zanlılarla birlikte 1 Glock marka ruhsatsız tabanca, 1 Smith Wesson marka ruhsatsız tabanca, çok sayıda boş kovan bulundu.
Polisin soruşturması sürerken, saldırı anında otelde Almanya, Belçika ve Fransa’dan gelen 115 turist bulunduğu belirtildi. Saldırıda büyük korku ve panik yaşayan turistler, bu sabah erken saatte kahvaltıları sonrası otelden ayrıldı. Turistlerin Nevşehir’e gideceklerini söyledikleri ifade edildi.(dha)