Silahlı saldırıya uğrayan polis ağır yaralandı

Silahlı saldırıya uğrayan polis ağır yaralandı
Silahlı saldırıya uğrayan polis ağır yaralandı
Mardin Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Yakup Mete, Nusaybin İlçesi'ndeki ailesini görmeye gittiği sırada uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı.

RADİKAL- Mardin Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli ve 1 yıllık görevli polis memuru olan Yakup Mete, hafta sonu iznini geçirmek üzere ailesinin yaşadığı Nusaybin İlçesi'nin daha köy statüsünde olan Akarsu Mahallesi'nde gitti.

Polis memuru Mete, saat 20.30 sıralarında, evin önünde henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin açtığı ateş sonucu ağır yaralandı. Saldırganlar olay yerinden kaçarken, silah sesi üzerine dışarıya çıkan köylüler polis memuru Mete'yi kanlar içinde yerde buldu. Köylüler tarafından Nusaybin Devlet Hastanesi'ne götürülen ve durumu ağır olduğu belirtilen Mete, ilk müdahalesinin ardından Mardin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

'DAHA ÖNCE TEHDİT EDİLMİŞTİ' İDDİASI

Daha önce PKK tarafından tehdit edildiği öne sürülen belirtilen polis memuru Mete'ye düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili güvenlik güçleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Saldırıyı PKK'nın yaptığını belirten yetkililer, saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyonun sürdüğünü kaydetti.

(DHA)