Silifkeliler sel davası açacak

Silifke İlçesi Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, geçen yıl yaşanan selde, felaketin boyutunda Gezende Barajı'nın kapaklarının açılmasının payı bulunduğu yönündeki bilirkişi raporunun haklılıklarını ortaya çıkardığını söyledi.

MERSİN - Silifke İlçesi Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, geçen yıl yaşanan selde, felaketin boyutunda Gezende Barajı'nın kapaklarının açılmasının payı bulunduğu yönündeki bilirkişi raporunun haklılıklarını ortaya çıkardığını söyledi. Öngel, "Mahkeme kararıyla zarar tespiti yapıldıktan sonra dava açacağız" dedi.
Silifke Belediye Meclisi dün, 6 Mart 2004 tarihinde yaşanan sel felaketinin verdiği zararı görüştü. Başkan Öngel, daha önce savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını, açılan dava kapsamında hazırlanan bilirkişi raporuyla da haklılıklarının ortaya çıktığını anlattı. Öngel, ilk etapta 1 milyon YTL tazminat davası açılması konusunu Meclis'in oylamasına sundu ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.
Konunun Türkiye Elektrik A.Ş, İçişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve DSİ Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olduğunu ifade eden Öngel, "Halkımızın uğradığı zarar çok büyük. Zarar tespiti yapıldıktan sonra davayı açacağız" dedi. Bilirkişi raporunda, su seviyesinin çok yükseğe çıkmasına rağmen bölgeye uyarı yapılmadığı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7484027484020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.