Silivri'de namaza başlayan paşalar!

Silivri'de namaza başlayan paşalar!
Silivri'de namaza başlayan paşalar!
Hac için Mekke'de bulunan gazetecilere önceki gün verilen çiğköfte partisinde Silivri Cezaevi Vaizi Mehmet Özcan ilginç açıklamalar yaptı.
Haber: ÖMER ŞAHİN - omer.sahin@radikal.com.tr / Arşivi

Hac için Mekke’de bulunan gazetecilere önceki gün sürpriz bir “ parti ” verildi. Urfalı işadamı Azmi Akbıyık kendi elleriyle yoğurduğu çiğköfteyi gazetecilere ikram etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Merkezi’nde yapılan çiğköfte partisine gazetecilerin yanısıra İstanbul Müftüsü Rahmi Yarar ve Silivri Cezaevi Vaizi Mehmet Özcan da katıldı.Gecede Şanlıurfalı imamlar Kur'an ve tef eşliğinde ilahi okudu.

NAMAZA BAŞLAYAN PAŞALAR
Yargıtay’ın Balyoz Davası’nı onadığı günün ertesi Silivri Cezaevi'nde yatan Paşalarla ilgili ilginç bir bilgi geldi. Hac görevi için geldiği Mekke’de gazetecilerle çiğköfte partisinde buluşan Silivri Cezaevi Vaizi Mehmet Özcan, dikkat çekici bir anekdot aktardı. Özcan, Ergenekon davasından dolayı Silivri’de olan paşalardan bazılarının namaza başladıklarını, bazılarının da Cuma namazı kılmak istediklerini ancak “tutuklu” oldukları için bunun mümkün olmadığını anlattı. Mehmet Özcan, gazetecilerin sorularına rağmen namaza başlayan Paşaların isimlerini vermedi.

GÖZDE YEMEK MENEMEN!

Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte Hac'cı izlemeye gelen gazeteci sayısı 39. Gazetecilerin kaldığı otelde Diyanet Basın Merkezi bulunuyor. Merkezin içerisinde gazetecilere görev rahatlığı sağlayacak internet , bilgisayar ve dinlenme odası da mevcut. Hac izleyen gazetecilerin bir ayrıcalığı da otelde çıkan yemeklerin yanısıra 24 saat meyve, sebze ile soğuk-sıcak içecek servisi. Günün her saati ocakta yiyecek hazırlanabiliyor. Gazetecilerin gözde yemeği ise daha çok erkeklerin yaptığı “menemen”.