Silivri'de namaza başlayan paşalar

Silivri'de namaza başlayan paşalar
Silivri'de namaza başlayan paşalar

Hac görevi için Mekke’de bulunan gazetecilere önceki gün sürpriz bir ‘ parti ’ verildi. Urfalı işadamı Azmi Akbıyık kendi elleriyle yoğurduğu çiğköfteyi gazetecilere ikram etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Merkezi’nde yapılan çiğköfte partisine gazetecilerin yanı sıra İstanbul Müftüsü Rahmi Yarar da katıldı. Gecede Şanlıurfalı imamlar Kuran ve tef eşliğinde ilahiler okudu.
Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte haccı izlemeye gelen gazeteci sayısı 39. Gazetecilerin kaldığı otelde Diyanet Basın Merkezi bulunuyor. Merkezin içerisinde gazetecilere görev rahatlığı sağlayacak internet , bilgisayar ve dinlenme odası da mevcut. Hac izleyen gazetecilerin bir ayrıcalığı da otelde çıkan yemeklerin yanı sıra 24 saat meyve, sebze ile soğuk-sıcak içecek servisi. Günün her saati ocakta yiyecek hazırlanabiliyor. Gazetecilerin gözde yemeği ise daha çok erkeklerin yaptığı ‘melemen’.
Yargıtay’ın Balyoz davasını onadığı günün ertesi Silivri Cezaevi’nde yatan paşalarla ilgili ilginç bir bilgi geldi. Hac görevi için geldiği Mekke’de gazetecilerle çiğköfte partisinde buluşan Silivri Cezaevi Vaizi Mehmet Özcan, dikkat çekici bir anekdot aktardı. Özcan, Ergenekon davasından dolayı Silivri’de olan paşalardan bazılarının namaza başladıklarını, bazılarının da cuma namazı kılmak istediklerini ancak ‘tutuklu’ oldukları için bunun mümkün olmadığını anlattı.
Mehmet Özcan, gazetecilerin sorularına rağmen namaza başlayan paşaların isimlerini vermedi.