Silivri'de 'Umut Nöbeti'ne devam

Silivri'de 'Umut Nöbeti'ne devam
Silivri'de 'Umut Nöbeti'ne devam
Can Dündür ve Eren Erdem için Silivri Cezaevi önündeki Umut Nöbeti'ni bugün gazeteciler Ruhat Mengi, Metin Yıkar ve Sevgi Akarçeşme tuttu.

RADİKAL - Gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül için meslektaşlarının Silivri Cezaevi önündeki "Umut Nöbeti" devam ediyor. Öğleden sonra, gazeteci Ruhat Mengi ile Samanyolu Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Metin Yıkar ve Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Sevgi Akarçeşme nöbeti devraldı.

Gazetecilere açıklama yapan Ruhat Mengi, şunları söyledi:  "Bugün Can Dündar ve Erdem Gül içeride hapisteler. Bizler de dışarıda hapisiz. Çünkü bir gazetecinin elinden köşesinin, televizyon programlarının alınması, özgür şekilde haber yapamaması, özgür habercilik yapan gazetecilere de saldırılması ve burun kemiklerinin kırılması, üstelik bunu yapanların ödüllendirilmesi, biz gazeteciler için aynı şekilde hapis cezasıdır. Onlar içerideler biz ise dışarıda ancak hiç fark etmiyor. Türk medyası bugün hapistir."

CHP'LİLERDEN GAZETECİLER İÇİN ÇADIR

Bu arada, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker başkanlığındaki parti heyeti de, Silivri Cezaevi önünde nöbet tutan gazeteciler için "Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma Çadırı" kurdu. Nöbet tutacak gazetecilerin, soğuk ve rüzgardan korunmak için bundan böyle şeffaf çadırda kalacağı belirtildi.
DHA