Silivri'deki olaylar nedeniyle CHP'li vekiller hakkında soruşturma

Silivri'deki olaylar nedeniyle CHP'li vekiller hakkında soruşturma
Silivri'deki olaylar nedeniyle CHP'li vekiller hakkında soruşturma
Silivri'deki Ergenekon soruşturmasını izlemeye giden CHP'li vekiller hakkında, çıkan olaylar nedeniyle soruşturma başlatıldı.

İSTANBUL - Türkiye 'nin çeşitli illerinden dün otobüslerle Silivri'ye giden binlerce kişi, barikatı aşınca jandarma ile polis, biber gazı ve tazyikli suyla kalabalığa müdahale etmişti. Silivri Cumhuriyet Savcılığı'da cezaevi önünde yaşanan olaylara ilişkin soruşturma başlattı. Başsavcılık soruşturmayı "Görevli memura etkin direnme", "Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemek ve yönetmek", "Halkı kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşe kışkırtmak", "Suç işlemeye tahrik", "Yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs","Mahkeme heyetine hakaret", "Mahkeme heyetine tehdit","Kamu malına zarar vermek" suçlarından başlattı. Soruşturma başlatılanlar arasında İşçi Partisi yöneticileri, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) yöneticileri ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) yöneticilerinin de olduğu öğrenildi.


CHP 'Lİ VEKİLLER HAKKINDA DA SORUŞTURMA BAŞLATILDI


Savcılık, CHP Milletvekilleri Muharrem İnce, Ali Özgündüz, Nur Serter ve Mahmut Tanal'ın da aralarında bulunduğu bazı vekiller hakkında da 'Yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs", "Suç işlemeye tahrik" ve "Halkı kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşe kışkırtmak" iddiasıyla soruşturma başlattı. Savcılık, görüntü kayıtlarını inceleyerek, şüphelileri tespit edecek.


DİĞER SORUŞTURMADA DEVAM EDİYOR


Öte yandan 13 Aralık 2012 tarihinde cezaevi önünde meydana gelen olaylarla ilgili soruşturma ise devam ediyor. (dha)

 


  http://www.radikal.com.tr/112875311287536

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Totaliterizmin devrimi olursa bu kadar olur - bar_kar

  Kolluk güçlerinin insan üzerindeki şiddetini vicdanı olan herkes reddetmelidir.Ancak darbe savunucularını, her fırsatta orduyu göreve çağıranları,özgürlüğü ve demokrasiyi sadece kendinden olana isteyenleri,konu diğer halkların haklı mücadelesi olduğunda " ama biz kardeşiz bölücülük yapmayın" edebiyatı yapan sahte ve kendi devrini mübah sayah devrancılara da kimse "devrimci-demokrat" muamelesi yapmasın. Bayrağı kendine zırh kuşananlardan yeterince çekmediniz mi?

  AKP "darbe" yapıyor ülkede - muratcelik123

  AKP darbe yapmak için "askeri" değil "polisi" kullanıyor. Zaten bu ülkede arkasına ABDyi alan istediği gibi darbe yapabildi şimdiye kadar. Memleketin makus talihi elli senedir değişmedi. Şimdiki darbede dahil bütün darbelere bakın hepsinin yönetmeninin aynı olduğunu göreceksiniz...

  Başlatmazsanız ayıp edersiniz - eylemturan

  Vekillerimiz hakkında soruşturma başlatılmış başlatmazlasa hatırım kalır ama tansiyon yükseltme eğilimi akp de giderek artıyor ,yargıyı etkileme gerekçesiyleymiş, bir ülkede yargı anayasaya ve hukuka saygı duymuyor ve hukuku yargı çiğniyorsa o ülkede kimsse yargıya saygıyı bekleyemez örnek silivride ilker başbuğun getirdiği tanıkları mahkemenin dinlememesi oysaki anayasada açıkça dinler deniyor dinleyebilir demiyor isterse dinler isterse dinlemez demiyor açıkça dinleyeceksin diyor ee mahkeme buna uymazsa kim yargıya saygı duyar yada onun kararlarına kimin yargıya güveni kalır, hiç kimsenin yargı haydut gibi hukuku çiğnerse toplumda haydutlaşır

  Halk iradesi - brotherlouie

  Silivri'de yaşanan olaylar günümüzün Türkiye'sini yansıtmaktadır. Gücünü halkından almayan siyasal islamcılar hukuku guguka çevirerek istedikleri kişilere istediği işkenceyi yapabileceklerini sanıyorsa yanılıyorlar. Artık takke düştü ve kel göründü. Ülkemizi şeyhler, çelebiler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi yaptırmayacağız. Demokrasi diye diye bize dayattığınız şeriat düzeninizi istemiyoruz. Bir an evvel bu güzel ülkenin ve insanlarının yakasından düşmeniz dileği ile.

  CHP LİLER SAPLA SAMANI KARIŞTIRIYOR - pispor

  CHP AK Partinin başlattığı barış sürecini Silivri çıkarması ile resmen sabote etmeye çalışmaktadır.oysa askeri vesayet tarihe karıştı.CHP halen ordu gelecek CHP yi iktidar eyleyecek.Kürtçede bir söz vardır."Pîrê memir bihar tê" ( nene ölme bahar geliyor.)

  Darbeci vekiller - mataman

  CHP nin darbe yanlisi vekilleri simdi Ergenekon davasini etkilemek karar cikmasini engellemek icin ellerinden geleni yapiyorlar. Bir sekilde darbeci saniklara borclarini ödüyorlar gibi. IP gibi bir partiyle is birligi yapmaktan bile cekinmiyorlar.