Silopi savcısının aracına bomba

Silopi Hükümet Konağı'ndaki araç parkında bulunan Silopi Başsavcısı'nın makam otomobilinin altına bırakılan bomba, dün saat 07.00'de patladı.

ŞIRNAK - Silopi Hükümet Konağı'ndaki araç parkında bulunan Silopi Başsavcısı'nın makam otomobilinin altına bırakılan bomba, dün saat 07.00'de patladı. Cinsi saptanamayan bombanın patlaması sonucu otomobil hurdaya dönerken, Hükümet Konağı'nın camları kırıldı ve duvarlarında hasar meydana geldi. Patlamada ölen ve yaralanan olmadı. Patlamanın mesainin başlamasından önce meydana gelmesi, olası bir faciayı önledi.
İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz ile helikopterle Silopi'ye gelen Vali Osman Güneş, olay yerinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Güneş, başsavcı Demirezen'i de makamında ziyaret ettikten sonra, "Olaydan büyük üzüntü duydum. Konuyla ilgili çalışmalar sürüyor. Olayla ilgili gerekli yasal işlemler başlatılmış, bütün savcı arkadaşlarımız görevlerinin başındadır. Olay aydınlansın ondan sonra gerekli açıklamalar yetkili arkadaşlarca yapılacak" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7629127629120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.