Silopi'de öldürülen 3 kadının kimliği belli oldu

Silopi'de öldürülen 3 kadının kimliği belli oldu
Silopi'de öldürülen 3 kadının kimliği belli oldu
Silopi'de açılan yaylım ateş sonucu 3 kadın yaşamını yitirdi. Öldürülen 3 kişinin DBP PM üyesi Sêvê Demir, Silopi Halk Meclisi Eşbaşkanı Pakize Nayır ve KJA aktivisti Fatma Uyar olduğu öğrenildi. 1 erkek cenazesinin ise kime ait olduğu henüz netleşmedi.

RADİKAL - Şırnak’ın Silopi ilçesinde dün akşam saatlerinde açılan yaylım ateş sonucu 3’ü kadın 4 kişi hayatını kaybetmişti. 4 kişinin cenazesi Silopi Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırılmıştı. Cenazelere ilişkin bilgi almak için hastaneye giden HDP milletvekilleri Aycan İrmez ve Ferhat Encü’ye bilgi verilmemişti.

DİHA’nın haberine göre, akşam saatlerinde 3 cenaze Şırnak Devlet Hastanesi Morgu’na gönderildi. Hastaneye giden HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik ve HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan savcılıkla görüştü. Görüşmeden sonra bilgi veren Birlik, cenazelerin DBP PM üyesi Sêvê Demir, Silopi Halk Meclisi Eşbaşkanı Pakize Nayır ve KJA aktivisti Fatma Uyar’a ait olduğunu ifade etti. Birlik, 1 erkek cenazesinin ise yüzü tanınmaz halde olduğu için kime ait olduğunu bilinmediğini kaydetti.

Dün akşam Karşıyaka Mahallesi’nin taranmasından sonra Nayır, Demir ve Uyar’dan haber alınamıyordu.