Silopi'deki bomba yüklü araç, ateş açılarak patlatıldı

Silopi'deki bomba yüklü araç, ateş açılarak patlatıldı
Silopi'deki bomba yüklü araç, ateş açılarak patlatıldı
Şırnak'ın Silopi ilçesi Başverimli Beldesi'ne park halinde bulunan ve bomba yüklü olduğu ortaya çıkan otomobil, zırhlı personel taşıyıcıdan ateş açılarak patlatıldı.

Silopi'nin Başverimli Beldesi'ne 1 kilometre uzaklıktaki Habur Sınır Kapısı'na açılan yolun kenarında park halinde ve plakasız bir otomobil olduğunu görenler, yanına giderek inceledi. Camı kırık otomobilin arka bagaj kısmından içeri bakanlar bagajda piknik tüplerine bağlı kablo düzeneklerini görünce araca kimsenin yanaşmaması için karayolunu araç lastikleri kapatıp durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

Otomobilin bulunduğu yere zırhlı araçlarla gelen polis ekipleri yaptıkları ilk incelemede araçta bomba olduğunu tespit etti. Karayolunu trafiğe kapatan polis ekipleri bomba imha ekiplerini çağırdı. Bombalı otomobilin etkisiz hale getirilmesi için bomba imha ekiplerinini gelmesi bekledi. 

Silopi'de bomba yüklü otomobil!

EKİPLER OTOMOBİLİ PATLATTI

Olay yerine uzman  jandarma ekipleri geldi. Jandarma bomba imha uzmanları çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak yolu trafiğe kapatıp, vatandaşları uzaklaştırdı. Otomobildeki bombanın teröristler tarafından uzaktan kumanda ile patlatılmasının engellenmesi için bölgeye frekans kesici Jammer'li araçlar konuldu.
Güvenlik önlemleri alındıktan sonra otomobil keskin nişancılar uzaktan silahlarla ateş açıp infilak ettirdi. Büyük bir gürültüyle patlayan otomobil alev alarak havaya uçtu ve parçaları çevreye dağıldı. Patlamanın şiddetiyle elektrik telleri koparken, çevredeki bazı ev ve işyerlerinin camları kırıldı.Bomba yüklü otomobilin imha edilmesinin ardından jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı inceleme yaptı. Araç parçaları toplanarak incelenmek üzere götürüldü.

 

 

Mehmet SELİM YALÇIN/ ŞIRNAK -DHA