Silvan'da askerlere saldırı: 2 şehit

Silvan'da askerlere saldırı: 2 şehit
Silvan'da askerlere saldırı: 2 şehit
Silvan'da birliklerine gitmek üzere evlerinden çıkan 1 astsubay ve 1 uzman çavuş silahlı saldırıda şehit oldu.

RADİKAL - Silvan'da askerlere silahlı saldırı düzenlendi. Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde sabah saatlerinde birliklerine gitmek üzere evlerinden çıkan bir astsubay ve bir uzman çavuşa PKK 'lılar silahlı saldırı düzenledi. 

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde PKK'lıların silahlı saldırısında Astsubay Kıdemli Çavuş Tolga Topçuoğlu ile Uzman Çavuş Sinan Uçan'ın şehit olmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi: "01 Ekim 2015 saat 07.30'da Diyarbakır Silvan İlçesi Bahçelievler Mahallesi'nde, Silvan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli iki kahraman silah arkadaşımız, mesaiye şahsi otomobilleriyle giderken, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından çapraz ateş altına alınmak suretiyle ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal Silvan Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişler; ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice, kalleşçe, alçakça gerçekleştirilen ve bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Polis, Topçuoğlu ve Uçan'ı şehit eden PKK'lıları yakalamak için ilçede geniş çaplı operasyon başlattı. Silvan'ın giriş ve çıkışları tutulurken, operasyonlar sürüyor.

DHA

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, Silvan'da astsubay Tolga Topçuoğlu ile uzman çavuş Sinan Uçan'ın şehit olmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi: "01 Ekim 2015 tarihinde saat 07.30 sıralarında Silvan ilçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 2 personelimiz mesaiye gitmek için evlerinden çıkıp araçlarına bindikleri esnada Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından kalleşçe silahlı saldırıya uğramıştır. Silahlı saldırıya uğrayan kahraman 2 jandarma personeliniz olay yerinde ve kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Olay ile ilgili olarak Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanması amacıyla bölgede geniş çaplı operasyonlara başlanılmış olup terör ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir."

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Saldırı ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar dile getirildi: "01 Ekim 2015 saat 07.30’da Diyarbakır Silvan ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde, Silvan İlçe Jandarma Komutanlığında görevli iki Kahraman silah arkadaşımız, mesaiye şahsi otomobilleriyle giderken, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından çapraz ateş altına alınmak suretiyle ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal Silvan Devlet Hastanesi’ne sevk edilmişler; ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice, kalleşçe, alçakça gerçekleştirilen ve bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

ASTSUBAY TOPÇUOĞLU'NUN MALATYA'DAKİ BABA OCAĞINA ACI HABER ULAŞTI

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, PKK'lılarca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Tolga Topçuoğlu'nun Malatya'daki babaevinde yas var.
Saldırıda şehit edilen 2 askerden biri olan Topçuoğlu'nun merkez Koyunoğlu Mahallesi Serttaş Sokak'taki evine gelen askeri yetkililer, baba Alaaddin ve Mine Topçuoğlu'na acı haberi verdi. Oğlunun şehit haberini alan babanın metanetini koruduğu gözlendi. Evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilen Topçuoğlu'nun babaevine Türk bayrağı asıldı.