Silvan'da çatışma: Bir korucu şehit

Diyarbakır'da bir korucu şehit olurken, Van'da bir korucu PKK'ya silah taşırken yakalandı. Diyarbakır'ın Silvan'a bağlı Boyunlu Köyü yakınında keşif ve gözetleme yapan köy...

DİYARBAKIR/VAN - Diyarbakır'da bir korucu şehit olurken, Van'da bir korucu PKK'ya silah taşırken yakalandı. Diyarbakır'ın Silvan'a bağlı Boyunlu Köyü yakınında keşif ve gözetleme yapan köy korucularıyla bir grup PKK'lı arasında önceki gece çıkan çatışmada, korucu Abdullah Orak şehit oldu, bir korucu yaralandı. Bölgeye takviye giden güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonda çıkan çatışmada da iki PKK'lı öldürüldü. Bölgede geniş çaplı operasyonlar sürüyor.
Van polisi ise Gürpınar ilçesi polis noktasında şüphe üzerine köy korucusu Umut Tarcan'ın kullandığı otomobili durdurdu. Otomobilin ön motor aksamına yapılan gizli bölmede çok sayıda silah ve muhimmat bulundu. Tarcan ifadesinde, Kuzey Irak ve İran'dan sağladıkları silahları Hakkâri'nin Çukurca ilçesinden yurda soktuklarını, PKK'ya teslim edeceklerini söyledi. Tarcan'ın verdiği bilgilerle, biri köy korucusu, ikisi PKK üyesi üç kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı.