Silvan'da operasyonlar devam ediyor

Silvan'da operasyonlar devam ediyor
Silvan'da operasyonlar devam ediyor
Diyarbakır'ın 3 mahallesinde sokağa çıkma yasağı bulunan Silvan İlçesi'nde PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar devam ediyor. İlçenin çevresindeki hakem tepelere tanklar konuşlandırılırken, bugün yaşanan çatışmalar sırasında roketatar evine isabet eden 33 yaşındaki Mukaddes Arbağ yaralandı.

RADİKAL - Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde Salı günü saat 05.00'den itibaren Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde PKK'lıların sokaklara kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması gerekçeleriyle ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının ardından mahallelerdeki barikatları kaldırmak, hendekleri kapatmak için zırhlı araçlar ve kepçelerle mahallelere giden polisle çatışma çıktı.

Dün PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte özel harekat polis memuru Necmi Çakır şehit olurken, bugüne kadar valiliğin PKK'lı olduğunu belirttiği Müslüm Tayyar ile 20 yaşındaki Sertip Polat, çatışmaların sürdüğü mahallelerde yoldan karşıya geçmeye çalışan 3 çocuk babası 24 yaşındaki Engin Gezici ile kendisine yardım etmek isteyen halası 55 yaşındaki İsmet Gezici öldü.

TANKLAR KONUŞLANDIRILDI

Silvan'ın çevresinde bulunan hakim tepelere tankların konuşlandırıldığı görüldü. Güvenlik güçleri de sokağa çıkma yasağı bulunan Tekel, Mescit ve Konak mahallerinde kazılan hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak için çalışmalarını sürdürürken çatışmalar yaşanıyor.

Mahallelerden patlama ve silah sesleriyle dumanlar yükseliyor. Tekel Mahallesi'nde çıkan çatışmalar sırasında bir roketatarın isabet ettiği evde 5 çocuk annesi Mukaddes Arbağ yaralandı. Arbağ, ilk müdahalesi Silvan Devlet Hastanesi'nde yapıldıktan sonra Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.