Silvan'da silahlı saldırıya uğrayan asker şehit oldu

Silvan'da silahlı saldırıya uğrayan asker şehit oldu
Silvan'da silahlı saldırıya uğrayan asker şehit oldu
Diyarbakır Silvan'da görev yaptığı birliğe gitmek üzere evinden çıktıktan sonra silahlı saldırıya uğrayan Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak şehit oldu.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sivil kıyafetle evinden çıkarak görev yaptığı birliğe giden Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak, PKK 'lıların silahlı saldırısı sonucu şehit oldu.

Olay bugün sabah saatlerinde Silvan Cami Mahallesi Diyarbakır Caddesi'nde meydana geldi. Silvan Taktik Jandarma Alay Komutanlığı'nda görevli 25 yaşındaki Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak, evinden çıkıp sivil kıyafetle görev yaptığı birliğe yürüyerek gittiği sırada, Savcılık lojmanları yakınında, PKK'lıların silahlı saldırısına uğradı.

Uzman Çavuş Sarak saldırı sonucu olay yerinde şehit olurken, otomatik silahlı teröristlerin kaçarak izini kaybettirdiği belirtildi. Saldırıdan sonra kaçan PKK'lıların yakalanması için operasyon başlatılırken, Uzman Çavuş Sarak'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Silvan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

TSK: CANİLER TARAFINDAN KALLEŞÇE YAPILAN SALDIRIDA…

Genelkurmay Başkanlığı da Silvan'da şehit olan uzman çavuşa ilişkin açıklama yaptı. Genelkurmay'ın internet sitesinden yapılan açıklamada, uzman çavuşun yakın mesafeden ateş edilerek ağır yaralandığı, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi. Açıklamada şunlar kaydedildi: “23 Eylül 2015 günü sabah erken saatlerde kahraman bir Jandarma Uzman Çavuşumuz Silvan İlçe Merkezinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce yakın mesafeden ateş edilmek suretiyle ağır yaralanmış, kaldırıldığı Silvan Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice, kalleşçe, alçakça gerçekleştirilen ve bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

 

(DHA)