Silvan'daki çatışmalarda bir kişi öldürüldü

Silvan'daki çatışmalarda bir kişi öldürüldü
Silvan'daki çatışmalarda bir kişi öldürüldü
Silvan'da PKK'lıların kazdığı hendekleri kapatmak amacıyla Tekel, Mescit ile Konak Mahallesi'nde saat 05.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından, çıkan çatışmalar sırasında 22 yaşındaki Müslüm Tayyar yaşamını yitirdi.

RADİKAL - Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde PKK'lıların kazdığı hendekleri kapatmak amacıyla Tekel, Mescit ile Konak Mahallesi'nde saat 05.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından, ilçe merkezinden silah sesleri duyulmaya başlandı. Havada helikopterler uçarken, çıkan çatışmalar sırasında, Diyarbakır Caddesi'nde vurulan 22 yaşındaki Müslüm Tayyar yaşamını yitirdi.

Tekel, Mescit ve Konak Mahalleleri'nde sabahın erken saatlerinden itibaren güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında yer yer çatışmalar devam ediyor. 3 mahalleden de silah ve patlama sesleri duyulurken, dumanların yükseldiği görüldü.

Silvan İlçesi'nin etrafındaki yüksek tepelere jandarma ekiplerinin konuşlandırıldı. Sokağa çıkma yasağının 3 mahallede uygulanmasına rağmen ilçede bir çok esnaf kepenk açmadı, halk evlerine çekildi. (Ergün YILMAZ/SİLVAN/DHA)