Silviri'den istek var: Bir kedim bile yok...

Silviri'den istek var: Bir kedim bile yok...
Silviri'den istek var: Bir kedim bile yok...
Silivri'de cezaevinde bulunan Müyesser Yıldız, CHP'li milletvekili Onur'a mektup: Bir kedim olsa sever, can alırım

ANKARA - Oda Tv Davası kapsamında tutukluluğu devam eden gazeteci Müyesser Yıldız, CHP Milletvekili Melda Onur’dan ilginç bir istekte bulundu. Yıldız, milletvekili Onur’a cezaevlerinde sadece “kuş” beslenmesine izin verildiğini hatırlatarak “Zaten kafesteyiz. Kuşu da kafeste görmek istemiyorum. Bir kedim olsa okşar, sever, can alırım” sözleriyle cezaevinde kedi beslemenin önünün açılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, tutuklu gazeteci Müyesser Yıldız’ın Silivri’den kendisini gönderdiği mektubu Twitter hesabından paylaştı. “Alcatraz kedisini arıyor” yorumuyla yayınlanan mektupta gazeteci Yıldız, Onur’dan cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin “kedi” beslemesine izin verilmesi için çalışma yapmasını istedi. Mektubunda yaklaşık 8-9 aydır tecrit altında olduğunu ve koğuşta yalnız başına kaldığını vurgulayan Yıldız, “Önemli değil alıştım. Ama özel bir cana ihtiyacım var” dedi. Yıldız, hayvansever olduğu bilinen Milletvekili Onur’a talebini şu sözlerle iletti:

“Biliyorsunuz cezaevlerinde sadece kuşa izin veriliyor. Neden kuş da, mesela kedi değil? Kendi imkanlarımla araştırdım. Ceza İnfaz Kurumlarında Bulundurulabilecek Eşya ve Maddeler Hakkında Yönetmelik varmış. 17.06.2005 tarihinde yayımlanan bir yönetmeliğin 15. maddesine dayanıyor kuş izni. Ama belirttiğim gibi kuşun da, mesela kediye izin verilmemesinin gerekçesini bulamadım, çözemedim. Bir kedinin pekala koğuşta kalabileceğini düşünüyorum. Kuşa mesafeli durmamın sebebini tahmin edersiniz. Zaten biz kafesteyiz, onu da kafeste görmek istemiyorum. Ayrıca malum; toprak gördüğümüz yok, elektrik yüklüyüz. Bir kedim olsa okşar, sever, can alırım. İşte sizden isteğim bu. Alt tarafı bir yönetmelik. Gözden geçirilemez mi? Bunu gündeme taşıyıp ilgililerle görüşebilir misiniz?”(ANKA)