Sinan Oğan: Cumhurbaşkanı adayımız Aziz Sancar olabilir

Sinan Oğan: Cumhurbaşkanı adayımız Aziz Sancar olabilir
Sinan Oğan: Cumhurbaşkanı adayımız Aziz Sancar olabilir
MHP'den ihraç edilen ancak bir süre sonra mahkeme kararıyla partiye dönerek genel başkanlık için adaylığını ilan eden Sinan Oğan, kendisinin MHP liderliğine seçilmesi durumunda partinin cumhurbaşkanı adaylarının Nobel ödüllü Aziz Sancar ya da Meral Akşener olabileceğini söyledi.

RADİKAL - MHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Sinan Oğan partiye üyeliği konusunda ve seçilmesi durumunda yapacakları konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Sinan Oğan, seçilmesi durumunda cumhurbaşkanlığına iki adayı olabileceğini söyledi: "Aziz Sancar gayet de güzel cumhurbaşkanımız olur. Ben MHP Genel Başkanı olursam, Meral Akşener cumhurbaşkanı adayımız niye olmasın?"

CNN Türk televizyonunda Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Sinan Oğan, genel başkanlığa adaylığını ve MHP'deki kurultay sürecini değerlendirdi. 

Genel başkanlığa adaylığı konusunda önünde hiçbir engelin bulunmadığını söyleyen Oğan, "Hukuki hiçbir sorun yok. Hukuken MHP üyesiyim. Dün MHP'deydim, bugün MHP'deyim, yarın da MHP'de olacağım" ifadelerini kullandı. 

"Sayın Bahçeli'nin yorulduğu kanaatindeyim" diyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştiren Sinan Oğan, "Siyasi parti liderlerinin görevi partisini iktidar yapmaktır. Sayın Bahçeli'ye açıkça çağrımdır, Sayın Genel Başkan 7 Haziran'da "ilk genel seçim ne zaman olacaksa" dediği gibi, şimdi de "ilk en erken kurultay ne zaman olacaksa o zaman" demesini bekliyoruz" dedi. 

1 Kasım seçim sonuçları için "Ciddi bir başarısızlık var ve önümüzde 3 seçim var" diyen Oğan, "3 seçime bugünden hazırlanmamız lazım. 1 Kasım kaybedilen bir seçimdir. Partiyi anlatmadığımız zaman iktidara taşımak mümkün değil. Çıkacağız, anlatacağız, konuşacağız, algıyı doğru yöneteceğiz" diye konuştu.

BBP için de görüşlerini açıklayan Sinan Oğan, "Partimizden kopanlara kucağımızı açacağız. Belli bir ülküdaşlık içerisindeyiz. Bunun yolunun seçimden geçtiğini düşünüyorum. Seçildiğim takdirde ülküdaşlarımızı yeniden partiye kazandıracağım" dedi. 

CHP Genel Başkanlığı'na aday olan Umut Oran'ın, Kemal Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanlığına aday göstermesi hatırlatılan Oğan, MHP Genel Başkanı seçilmesi durumunda kendisinin de iki adayı olabileceğini söyledi. Oğan, "Sayın Bahçeli'nin yorulduğu kanaatindeyim. Nobel Ödülü sahibi bir ülküdaşımız var. Sayın Aziz Sancar niye adayımız olmasın? Aziz Sancar gayet de güzel cumhurbaşkanımız olur. Ben MHP Genel Başkanı olursam, Meral Akşener cumhurbaşkanı adayımız niye olmasın" diye konuştu.