Sınavdan sonra kan davasında öldürüldü

Sınavdan sonra kan davasında öldürüldü
Sınavdan sonra kan davasında öldürüldü

Mehmet Akdemir?in katilleri kaçtı.

Haber: ERGÜN AYAZ / Arşivi

KOCAELİ - Kan davası nedeniyle Diyarbakır’dan geçen yıl İzmit’e göç eden ‘Akdemir ailesinin’ beş çocuğundan biri olan 23 yaşındaki Mehmet Akdemir, dün yapılan Öğrenci Seçme Sınavı’ndan (ÖSS) çıktıktan sonra evine giderken tabanca ile 10 el ateş edilerek öldürüldü. ‘Kan davası’ nedeniyle işlendiği bildirilen cinayetle ilgili Mustafa Demir ve yanındaki iki kişi kaçtı.
Akdemir’in ağabeyi Rıdvan Akdemir, kan davası nedeniyle 2007 yılında Diyarbakır’da Orhan Demir’i tabanca ile ateş ederek öldürdü. Demir ailesinin kan davasında misilleme yapmasından çekinen ‘Akdemir’ ailesi, Kocaeli’nin Derince ilçesine göç ederek izlerini kaybettirmek istedi.
Diyarbakır’da liseyi bitiren Mehmet Akdemir, dün saat 09.30’da ÖSS’ye girdi. Sınavdan çıkarak Küme Evler Mevkii’ndeki evine yürüyerek gitmek istedi. Mehmet Akdemir, takip edildiğinden habersiz evinin yakınına yaklaşırken Mustafa Demir ve yanındaki iki kişi tarafından tabanca ile açılan ateşe maruz kaldı. 10 el ateş edilen Mehmet Akdemir olay yerinde öldü. Cinayetin bildirilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Mehmet Akdemir’in cesedi Derince Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ekipler Akdemir’i vurduğu iddia edilen Mustafa Demir ve yanındaki iki kişiyi yakalamak için kapsamlı operasyon başlattı.