'Sınır ötesi' maganda mı?

Maganda kurşunları bu kez sınır ötesinden geldi. Suriye'deki eğlencede sıkılan kurşunların, Şanlıurfalı bir çocuğu vurduğu iddia edildi. Devlet Başkanı Beşar Esad'ın ikinci dönem görevde kalıp kalmaması için yapılan...

ŞANLIURFA - Maganda kurşunları bu kez sınır ötesinden geldi. Suriye'deki eğlencede sıkılan kurşunların, Şanlıurfalı bir çocuğu vurduğu iddia edildi. Devlet Başkanı Beşar Esad'ın ikinci dönem görevde kalıp kalmaması için yapılan referandum nedeniyle Haseki vilayetine bağlı Resulayn kasabasındaki kutlamalarda havaya ateş açıldığı, seken bir kurşunun, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde altı yaşındaki Ahmet Bali'nin yaralanmasına neden olduğu ön sürüldü. Sınıra 500 metre uzaklıkta oynarken, yönü belirsiz bir kurşun sırtına isabet eden Bali, önce Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü, ardından Şanlıurfa'ya sevk edildi. Ahmet Bali'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.
Resulayn uyarıldı
Ceylanpınar Kaymakamı Şevket Atlı, kurşunun adresinin Suriye'deki kutlamalar olduğunu düşündüklerini söyledi. Atlı, "Olayın ardından Resulayn Mıntıka Müdürlüğü'nü arayarak uyardık. Ceylanpınar halkı da hoparlörler ve polis araçlarıyla uyarıldı" diye konuştu.
Baba İsmail Bali ise evlerinin 100 metre ilerisinde bir düğün olduğunu, kurşunun oradan da gelmiş olabileceğini söyledi.