Sınır tanımayan aşk diye buna derler

Iraklı Nebi Nebibekirahmet, sekiz çocuğuyla Türkiye'den sınır dışı edildiğinde bu dünyada en nefret ettiği kişi Aytekin Köse'ydi. Aynı Nebibekirahmet, Köse'yi yedi yıl sonra damat diye bağrına bastı.

ŞANLIURFA - Iraklı Nebi Nebibekirahmet, sekiz çocuğuyla Türkiye'den sınır dışı edildiğinde bu dünyada en nefret ettiği kişi Aytekin Köse'ydi. Aynı Nebibekirahmet, Köse'yi yedi yıl sonra damat diye bağrına bastı.
Nebibekirahmet'le Köse ailesinin yolu Şanlıurfa'da kesişti. 16 yaşındaki seyyar satıcı Aytekin Köse, gönlünü akranı Hanen'e kaptırdı. Köse ailesi Hanen'i ailesinden istedi, Nebi Nebibekirahmet "Daha yaşları küçük" dedi. Bunun üzerine iki genç kaçtı. Nebibekirahmet, sahte kimlikle polise başvurdu, âşıklar yakalandı. Ama bu sırada 10 kişilik Nebibekirahmet ailesinin de kaçak olduğu anlaşıldı. Aytekin hapse girdi, Hanen ve tüm
ailesi sınır dışı edildi. Aytekin çıktığında ailenin Irak'ın Süleymaniye kentine yerleştiğini öğrendi. 2001 ve 2004'te Iraklı ailenin kapısını çalan Köse ailesi sonunda geçen hafta evet yanıtı aldı. Yedi yıl ve 5 bin dolar başlıktan sonra Aytekin'le üç üç gün gecelik düğünle evlenen Hanen, "Artık hiç ayrılmayacağız" dedi.