Sınırda patlama: 6 ölü

Sınırda patlama: 6 ölü
Sınırda patlama: 6 ölü
Hatay'ın Altınözü ilçesine bağlı Hacıpaşa beldesinin Suriye sınır hattında patlama meydana geldi.

Altınözü ilçesine bağlı Hacıpaşa beldesinin karşısında sınırın Suriye tarafında, toplanan hurda parçalarının arasındaki mühimmat patlaması sonucu 1'i Türk 6 kişi hayatını kaybetti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bir grubun, Suriye'de topladıkları hurda parçalarınını Hacıpaşa beldesi sınırından Türkiye 'ye geçirmeye çalıştıkları sırada patlama meydana geldi.

Hurda parçalarının içerisindeki mühimmatın patlaması sonucu meydana geldiği ileri sürülen olayda yaşı küçük olduğu öğrenilen 1 Türk Antakya Devlet Hastanesine kaldırıldığı sırada, 5 Suriyeli de olay yerinde hayatını kaybetti.

Olayla ilgili Türkiye sınırında güvenliğin artırıldığı, incelemelerin devam ettiği bildirildi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  patlama

  ,

  Antakya

  http://www.radikal.com.tr/114912311491238

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Biz böyle - Gülyalı

  Biz böyle bilinçsizler tarafından idare edildiğimiz sürece çok daha vatandaşımız ölür vah vah der geçeriz ağlamayız bile ama mısırda ölene ağlarız

  Önemsediğimiz detay - Pe@ce

  Şunu hâlâ anlayamadınız değil mi: ölenlerin kaçının Türk kaçının Arap, kaçının Kürt olduğunun önemi yok; burada önemli olan o insanların canını yitirmiş olmaları ve bunun sebebi ve sorumlularıdır. Bize bunun detayları lazım; ölenin dini, ırkı, milliyeti değil.

  Sınırda artan güvenlik - xfactor

  Bu sınırdaki güvenlik deterjan reklamlarındaki beyazlık gibi sürekli artıyor ama değişen birşey yok. Patroitler diziliyor yinede bombalar bu tarafa düşünce yahu bu Patroitleri biz istemedikmi acilen Birleşmiş Milletleri toplatıp güvenliğimiz tehlikede diye? Sınırlarıda temizlettik organik tarım için. Velhasıl yok yine yok..

  eski gunlerden - Secret Garden

  eskiden haberlerde en cok haber olan illeri dusunurken birgun aklima hataydan hic kotu haber olmadigini dusunmustum.evet hatay daha once medeniyetler sehriydi.arap-kürt-turk-sii-sunni insanlar arasinda boyle bir ayrim kavga yoktu dahasi olaylar cok nadiren vardi.birde simdi bak.ne yaptiniz hataya hergun kacakcilar capulcular alcaklar olay cikartiyor.hergun bir patlama medenyetler sehri oldu kan kin nefret sehri resmen.ne yaptiniz hataya ne yaptiniz turkiyeye gorun eserinizi!!

  KİMyasal - Dolgrukiy

  Acaba o patlayan bombada da kimyasal izlerine rastlanacak mı çok merak ediyorum.Ha bu olursa da Esad'ın bu kimyasalları ülkede ne kadar yaygın kullanılacağı söylenecektir.İzleyip görecez...

  Başlangıç - vancetti

  Bu daha başlangıç. Bizim İhvancılar ülkeyi Ortadoğu bataklığına çekmeyi başardılar. Ne yapalım?, her ulus hak ettiği şekilde yönetilir.

  İç savaş - selo4433

  İç savaşın bedellerini bizim çocuklar ödüyor. Şimdi bizim basın patlamanın sorumlusunu aramaya başlamıştır. Sorumlu kesin Esad'tır. Niye hurdalar arasında bomba bırakıyorsun be adam.