Sınırda YPG bayrağı yerine 'Kürt Konseyi' bayrağı

Sınırda YPG bayrağı yerine 'Kürt Konseyi' bayrağı
Sınırda YPG bayrağı yerine 'Kürt Konseyi' bayrağı
Suriye'nin Resulayn kenti ele geçirildikten sonra dikilen YPG bayrağı, YPG'nin de bağlı olduğu Yüksek Kürt Konseyi'nin bayrağı ile değiştirildi.

Radikal.com.tr - Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine komşu olan Rasulayn ilçesini elinde bulunduran PYD'ye bağlı YPG güçlerinin sınırın sıfır noktasına astığı bayrak, 'Desteya Bilind a Kurd (YPG'nin de bağlı olduğu Yüksek Kürt Konseyi'nin) bayrağı ile değiştirildi.Suriye 'nin kuzeyindeki pek çok yerleşim biriminin kontrolünü ele geçiren ve PKK 'ya yakınlığıyla bilinen PYD'ye bağlı YPG güçlerinin daha önce astığı bayrak sarı ve etrafı yeşil renkten oluşuyordu. Yeni asılan Yüksek Kürt Konseyi bayrağı ise beyaz ve yeşil renkten oluşuyor. 

Bu arada günlerdir çatışmaların devam ettiği Rasulayn'da bugün sessizlik hakimdi. 

PYD Başkanı Salih Müslim'den sürpriz ziyaret

 


  http://www.radikal.com.tr/1143487114348713

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çeki düzen - mhalim

  Birazda siz kullandığınız dile dikkat edin.PYD'nin ne olup ne olmadığını herkes biliyor.PYD için her şeyi söyleyebilirsiniz, (PYD teröristtir!!! de dahil)ama gerçekliği olmayan bir sıfatı soylediğiniz zaman inandırıcilığınızı kaybetmiş olursunuz. Siz çok iyi biliyorsunuz ki, PYD terörist değildir.Haber arasında bu tür lafları kullanmanız kimin işine yarıyor veye birilerine yaranmak için mi böyle yazıyorsunuz. Bilmiyorum.PYD durup duruken kime saldırmış?Her halde PYD Katar, Türkiye, Irak vb. g,bi ülkelerde örgütlenip gelip El Nusra'ya saldırıyor. Eğer bun yapıyorsa size katılıyorum!!

  siz radikal gazetesini anlamak... - Mehmet Zeki Demir

  hem barış diyorsunuz hem terör örgütü diyorsunuz... hem barışa elde ilk koşan sizsiniz hemde devletin vazgeçtiği söylemleri siz kullanıyorsunuz... karar verin artık... pyd suriyedeki olayların başından beridir orda.

  Bize ne? - karamsar murat

  Bize ne Suriyedeki Kürt'ten? Sen kendi Kürdünü yönetemiyosun Suriye'nin Kürdünü mü yöneteceksin.Sen kendi ülkendeki dışladığın %50'yi yönet. Bırak Suriye Kürtlerini! Bırak kendi kaderlerini kendileri tayin etsin.

  yanılgı - roberarda

  kaldı ki yeni asılan bayrak eskisinden daha güçlü ve kapsayıcıdır...

  benim bayragim - menav roni

  Mukakkak birgun gelecek herseye inat o topraklara ait olan bayrak goklere cikacak...!

  BAYRAK MI İŞARET Mİ? - m.rozbilen

  Sayın Arınç PYD bayrağına geçenlerde "sallandırılan bir işaret" dedi.Anlaşılan o işaret kalkmış yerine başka bir işaret gelmiş.Kendinden başka herkesin bayrağını işaret kabul eden zihniyet çok yol alamaz.

  iimiş - no_war

  ohhhhhhh be ne rahatladık anlatamam, tamam artık kürt sorununu da, Suriye sorununu da çözdük desenize.