Sınırı kaçak geçen 3 Suriyeli öldürüldü

Sınırı kaçak geçen 3 Suriyeli öldürüldü
Sınırı kaçak geçen 3 Suriyeli öldürüldü
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde dün gece sınırdaki mayınlı bölgeden kaçak olarak Türkiye'ye geçmeye çalışan 3 Suriyeli, özel harekat timlerinin 'dur' ihtarına uymayınca açılan ateş sonucu öldü.

Olay dün saat 01.30 sıralarında Mardin'in Nusaybin İlçesi İpekyolu üzerindeki Yeniyol Köyü yakınlarında meydana geldi. 3 kişi Suriye 'den sınırdaki mayınlı alanı kaçak olarak geçmek isterken özel harekat polisleri tarafından fark edildi. İddiaya göre, özel harekat timlerinin 'dur' ihtarına rağmen sınırı geçip İpekyolu'na çıkan ve Yeniyol Köyü'ne doğru kaçmaya çalışan 3 kişiye timlerin kullandığı zırhlı araçtan ateş açıldı. Açılan ateşte 3 Suriyeli olay yerinde öldü. 

MARDİN VALİLİĞİ: ÖZEL HAREKAT TİMLERİ ATEŞ ETTİ

Sınırdan kaçak yollarla Türkiye 'ye giriş yapan ve güvenlik güçleri tarafından öldürülen 3 Suriyeli ile ilgili Mardin Valiliği açıklama yaptı. Valilik açıklamasında şöyle denildi:

"Yasadışı yollardan sınırı geçmeye çalışan bir gruba, görev değişimi maksadıyla Nusaybin'den il merkezine intikal etmekte olan Polis Özel Harekat timi tarafından, Nusaybin- Kızıltepe yolunun 9'uncu ilometresinde müdahale edilmiş, olay esnasında Suriye uyruklu 3 şahıs hayatını kaybetmiştir. Olayla ilgili olarak Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli soruşturma başlatılmıştır. Sözkonusu cenazeler yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderilmiştir."

CESETLER MALATYA'YA GÖNDERİLDİ

Olayın ardından bölgeye Nusaybin'den polis ve jandarma olay yeri inceleme ekipleri ile Özel Harekat Polis timleri sevk edildi. İpekyolu trafiğe kapatılarak geniş çaplı araştırma ve inceleme yapıldı. Ölen 3 kişinin cesetleri kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Bu sabah saatlerinde olay yerinde polis ve jandarma ekipleri yine araştırma yaptı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

DHA