Sinop Valiliği: Olaylar ani gelişti

Sinop Valiliği: Olaylar ani gelişti
Sinop Valiliği: Olaylar ani gelişti
Sinop Valiliği dün HDK heyetinin ziyareti sırasında 8 saat boyunca devam olaylar için 'ani gelişti' savunması yaptı. Valilik ayrıca yaşananlarla ilgili olarak 14 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

SİNOP - Sinop Valiliği, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) heyeti üyelerinin Sinop ziyaretindeki protesto eylemine yaklaşık 800 kişinin katıldığını, eylemler sırasında yaralanan 16 kişinin ise ayakta tedavi edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:
“Bazı BDP milletvekillerinin ilimizi ziyaretleri sırasında ani gelişen protesto eylemlerine takriben 800 kişi katılmış, eylemler sırasında yaralanan 16 kişinin tedavileri ayakta yapılarak bu kişiler taburcu edilmiştir. Eylemler sonrasında 14 kişi hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Süreçte güvenlik güçleri telafisi imkansız olayların olmaması için özen içerisinde görevlerini icra etmeye dikkat etmişlerdir. Bu saat itibarıyla ilimizde herhangi bir olumsuzluk olmayıp hayat normale dönmüştür.” (aa)


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  HDK

  ,

  hayat

  ,

  Protesto

  ,

  Demokratik

  ,

  güvenlik

  http://www.radikal.com.tr/112198911219897

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Saptama - TosunBunu

  Maalesef fasist cevrelerce hazirlanmis hain oyunlar yada provokasyon yok.Bu en sistemsiz hali ile teror ve pekeke yancilarina duyulan 'sevginin' bir gostergesi.Sinopda ogretmen evi guzergahindaki evlerin hepsinde Turkiye bayragi asiliydi.Bunu isinize geldigi gibi yorumlayabilirsiniz ama bir gercek varki kimse terorist kardes istemiyor.

  kontrollu baskı - bedran79

  Bdp milletvekillerinin karadeniz turuna çıkması bazı faşist çevreleri oldukça rahatsız etti.Yani burda valicikin açıklamaları abesle iştigal ne demek olaylar ani gelişti.Kürdistan bölgesinde en ufak bir protesto gösteyerisin de şehirleri gaz bulutuna boğan,uçaklarla çevre illerden takviye çevik kuvvet polislerini 1 kaç saatte şehre yığan insanların üzerine panzerleri süren katleden emniyet teşkilatı,burdaki linç girişiminde, beyler lütfen ayıp oluyor,yapmayın ama, hassasiyenizi anlıyorum vb,cümleleri kuran ağzı salyalı guruhu cesaretlendiren, karışmayan, müdahale etmeyen,ve görevini ihmal eden,başta vali olmak üzere oradaki polis müdürleri ve amirleri sorumludur.Bilinçli olarak saatlerce Bdp milletvekillerine orda madımak işkencesini kontrolü olarak yapmışlardır.Amaç Bdp heyetinin daha ileriye gitmelerini engellemek.Muammer güler bu işleri iyi biliyor.İsteseydi 1 saat içerisinde uçaklarla çevre illerden oraya yığınak yapardı kaldiki buna gerek bile yoktu.Normal müdahalede bulunulsaydı guruh çil yavrusu gibi dağılırdı.Şunu da eklemek istiyorum bana göre Bdp heyetinin de oraya kadar gitmesi kadar anlamsız bir şey yoktur.Bdp heyetinin oraya gelmesini istemeyen halk değildi hükümetti.

  Safdillik - kenlo

  Sinop valiliği Facebook'taki Sinoplular sayfasında bu olayların günler hatta haftalar önceden nasıl organize edildiğini ayan beyan ortadayken, CHP li belediye başkanı günler önceden halkı provoke edecek açıklamalar yapmışken, hala ani gelişti diyebiliyorsa PES ARTIK. Bu kadar mı saf görünüyoruz?

  valiler - ibrahimkilic

  seçmece valilerden ne bekliyorsunuz ? O anda devletin valisi görevinde olmasa bi BDP liye de o saldırır...Yani valilerle saldıranlar arasında bi düşünce farkı yok..Faşizan..

  ... - k-a-o-s

  bu iktidar döneminde bir çok eylem,konser,etkinlik günler öncesinden güvenlik(!) ve provokasyon(!) gibi gerekçelerle iptal edildi,durduruldu...ama o öngörüsü çok gelişmiş insanlar nedense bu olayların ani geliştiğini söyleyebilecek kadar gerçeklerden uzak olabiliyorlar,bu barışa direnç geliştiren mantığın eseridir...

  Bayrak kaldırmakla ne oluyor ey cok hassas vatandas? - szna

  Protesto edenlere sormak isterdim: neyi protesto ediyorsunuz? Eminim o insanların kim olduklarını ve ne dediklerini bile bilmiyorlardır. Beyincikten gelen refleksle "kapın bayrakları, bölücüler geldi" diyen birinin çağrısına uymuşlardır muhtemelen. Kardeşim biraz düşün: kim bu insanlar, neden geliyorlar, bir dinle ne diyorlar? Bu kaldırdığınız bayrak ne anlama geliyor? O bayrağın devleti kime nasıl muamele ediyor? Eğer bu sorulara üzerinde düşünüp cevaplar bulmuşlarsa ve hala aynı tepkiyi veriyorlarsa bu miletten umudumuzu keselim. Ancak hiç düşündüklerini sanmıyorum, refleksif, hassas ve vahşi vatandaş tepkisi.

  Sinop'ta 14 kişi gözaltında - ms@deniz

  Bay vali,BDP'liler ilden ayrıldı daha ne olayı olacak, sen bir mülkü amir olarak BDP'lilerin şehire girmeden neden önlem almadın bay faşist. Bu işin sorumlusu başta sen ve polis teşkilatın. En başta da Başbakan Tayyip Erdoğan.