Sinop'ta köpekleri çöp kamyonunda preslediler

Sinop'ta köpekleri çöp kamyonunda preslediler
Sinop'ta köpekleri çöp kamyonunda preslediler
Sinop'un Türkeli İlçesi'ne bağlı Güzelkent Beldesi'nde, zehirlenerek öldürülen 15 köpek çöp kamyonunda preslendi...

SİNOP - Sinop’un Türkeli İlçesi’ne bağlı Güzelkent Beldesi’nde, sahipli ve sahipsiz 15 köpek zehirlenerek öldürüldü. Bu insanlık dışı davranış böyle de son bulmadı. Köpeklerin cansız bedenleri presli (sıkıştırmalı) çöp kamyonuna atıldı. Bir sonraki aşamayı yazmaya dilimiz bile varmıyor. Olay geçen pazertesi günü Türkeli İlçesi’ne bağlı Güzelkent Beldesi’nde meydana geldi. Zehirli yiyecek verilen sahipli ve sahipsiz 15 köpek telef oldu. Köpek ölüleri, Belediye ekipleri tarafından toplanıp önce çöp araçlarına, ardından şehir çöplüğüne atıldı. Köpeği zehirlenen vatandaşlar ve hayvanseverler duruma tepki gösterdi. 15 köpeğin vahşice katledildiğini söyleyen kendi köpeği de zehirlenen Muhammet Sönmez, "Burada köpekleri katlediyorlar. Cüzdanı ve aşıları dahi olan köpeğimi zehirlediler. Bunu yapanlardan şikayetçiyim. Köpekleri zehirlediler. Belediye de sokak ortasında bulunan bu köpekleri çöp arabasının arkasına atarak aracın hareket eden mekanizmasını çalıştırdılar. Yani köpekler çöp arabasında ezildi. Daha sonra bunları Güzelkent Belediyesi’nin çöplüğüne döktüler. Bunu yapanların cezalarını çekmelerini istiyorum" dedi. Belediye yetkilileri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

BELEDİYE BAŞKANI : BU KÖPEKLER SAHİPSİZ 
Köpek katliamı tepkilere neden olurken, Belde Belediye Başkanı MHP 'li Bekir Erünsal bir açıklama yaptı. Başkan Erünsal, köpeklerin sahipsiz olduğunu ve vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bayıltarak belde dışına çıkardıklarını belirterek şunları söyledi:
"Beldemizde şu anda yaklaşık 200 öğrenci okuyor ve bu çocuklar devamlı köpeklerden sıkıntı çekiyorlardı. Bu köpekler bazen öğrencileri kovalıyor bazen de ısırıyordu. Bu yüzden de velilerden sürekli şikayet alıyorduk. Biz de bunun üzerine envanterimizde var olan zehirleyici değil de bayıltıcı ilaçlar kullanarak köpekleri etkisiz hale getirerek yakalayıp, traktör yardımı ile veya çöp arabası vasıtasıyla getirilip orman bölgesine bıraktık. Bıraktığımız yerden de birkaç saat sonra köpekler ayıldıktan sonra kalkıp gidiyorlardı. Sadece 4 köpeğe uzaklaştırma konusunda böyle bir şey yapılmış bu olay yapılırken de fotoğraflanıyor."
Amaçlarının sahipsiz köpekleri beldeden uzaklaştırmak olduğunu ifade eden Başkan Erünsal, "Ama burada bir tek hatamız var oda normalde bir traktör üzerine koyup da gönderilen köpekler o gün çöp arabasının üzerine konulup gönderilmiş. Deniliyor ki köpekler çöp arabasında preslenmiş. Öyle bir şey söz konusu bile değildir. Preslenen kısım daha ilerde köpek arka tarafında duruyor. Ama olayı abartılar siyasi durumlara çekiyorlar. Benim beldemde bir sürü insan köpeklerden şikayetçi oluyor. Birini bir köpek ısırsa kuduz olsa daha mı iyi olurdu? Bu hayvanlar bir şekilde uzaklaştırılması gerekiyordu. Bizim kurşun atığımız yok silah atığımız yok. Sadece bayıltıcı ilaçlarla köpekleri etkisiz hale getirdik. O da 3-4 tane köpekti. Bu ilaçlar bayıltıcı ilaç öldürücü ilaç değildir" diye konuştu. (Songül KORKMAZ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1130894113089411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sinop ta köpek katliamı - KIYICAKIL

  Siz Tanrı mısınız?? İcgüdüsel olarak düsünen, algılayan olmak size bizi öldürme hakkını mı veriyor?? Can candır....

  HANI DINIMIZ - palenke

  Canliyi öldürme diyordu,biz hepimiz müslümandik,BARBAR KATILLER

  Bayıltmadılar zehirlediler - Bratz

  Bir de bayılttık diyor. Kısa yoldan çözüme ulaşmak için hepsini bir çırpıda zehirleyip yok ettiniz. Başlarım sizin yerli halkınızın şikayetine. Hayvanları rahat bıraksanız onlarda sizi rahat bırakıcak. Gidip uyuyan hayvana taş atan milletsiniz. 2113 e de gelsek torunlarınızın torunları henüz seviye atlatamayacak

  ölmüşler zaten - kullaniciadlikisi

  ölünce haktan hukuktan da muaf oluyoruz değil mi? bu hasta mantıkla cesede tecavüz de suç değil? o değil de belediyenin işi, sorumluluğu, görevi sadece hizmet olan belediyenin bu görevlerden birini sanki çok büyük özveri göstererek üzerine almış gibi göstermesi de o kadar vahimki. koskoca belediye daha şu barınak işini de beceremiyorsa insanlığa bir faydası olsun çeksin gitsin.

  Bu densizligi bile savunanlar var. - yilmaz-usb

  Bu caniligi cahiligi bile savunanlar var merak ediyorum acaba bu savunanlarda karadenizli oldugu için mi.Beklerim çünkü hic şaşırmam.

  Canları insanların elinden kurtarmak - isinoz2000

  21. yüzyıl Türkiyesine bakınız. Resim muhteşem. Bu ülke, sokaklarında masum dolaşan ve sevgisinde hiçbir ayırım yapmayan varlıkları böylesine katletmeye devam ediyorsa olabilecek hiçbir iyi gelişmeyi haketmiyor demektir. Bu katliamı yapan yaratıkların insanlık adına zihinlerde katledilmesi gerekiyor. Yaratıklar şayet başınızda dayanması güç bir ağrı başladıysa, içinizde bir türlü tarif edemediğiniz bir sıkıntı ve acı başladıysa bilinki bu hiçbir zaman geçmeyecek. Son nefesinizi verene kadar devam edecek .

  ölmüşler zaten - huseyin366

  Zaten ölmüşler,sanki canlı canlı yapılmış gibi.İnsaf beyler..