Sır cinayette aşk şüphesi

Sır cinayette aşk şüphesi
Sır cinayette aşk şüphesi

Hava Kuvvetleri Personel Başkanı Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın oğlu Göktuğ Demirarslan ile kız arkadaşı Elena Radckova’nın öldürülmesinde bir ‘şüpheli’nin ismine ulaşıldı.
Ankara ’da, Etimesgut Eryaman 6. etaptaki evlerinin önünde pompalı tüfekle vurulan 24 yaşındaki Göktuğ Demirarslan ile kız arkadaşı 23 yaşındaki Elena Radckova, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Demirarslan’ın cenazesi dün Çanakkale’nin Yenice ilçesinde toprağa verildi. Demirarslan’ın annesi Mehtap, kardeşleri Aybüke ve Alptuğ Demirarslan’ın gözyaşlarına hâkim olamadığı cenaze törenine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile kuvvet komutanları çelenk gönderdi. Radckova’nın cenazesinin ise adli tıp kurumundaki otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından ailesine ya da Rus Büyükelçiliği’ne teslim edileceği öğrenildi.

Gönül ilişkisi olabilir

Cinayet Büro Ekipleri olayda pompalı tüfek kullanılması ve işleniş biçiminden yola çıkarak olayın profesyonel kişilerce gerçekleştirilmediği sonucuna vardı. TÜBİTAK’ta çalışan Demiraslan’ın ve Radckova’nın arkadaşları ile telefon kayıtlarını ve internet yazışmalarını takip eden polis, güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyip genç kızın görüştüğü bir kişiyi şüpheli olarak tespit etti. Polis, bu kişinin yakalanması için çalışma başlattı. Emniyet yetkilileri, ilk bulgulara göre olayın siyasi bir yönünün bulunmadığını, cinayetin ‘gönül ilişkisi’ nedeniyle işlenmiş olabileceğini belirtti.