Sırada yağmur var

Soğuk havanın etkisinden çıkan Türkiye bu kez de Akdeniz üzerinden gelen iki ayrı yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek. Sıcaklıklar beş derece artacak.
Kardan en çok etkilenen İstanbul'da ana arterler ulaşıma açıldı, elektrik ve su sorunu büyük oranda çözüldü. Yetkililer "Üç gün daha don var" dedi.

İSTANBUL - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bir süredir karla mücadele eden Türkiye dün Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. Buna göre, bugün Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu bölgelerinde kar, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz kıyılarında ise yağmur bekleniyor. Trakya, Marmara'nın batısı ve Ege kıyılarında hava parçalı bulutlu olacak.
Yarın, Ege kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ve Doğu Karadeniz Bölgeleri'nde yağmur, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz'de ise kar yağışı etkili olacak. Diğer bölgelerde hava yağışsız ve parçalı bulutlu olacak. Marmara ve yurdun iç kesimlerinde ise sabah saatlerinde yoğun sis görülecek.
Batıda sıcaklık artacak
Türkiye çarşamba günü, bu kez Orta Akdeniz üzerinde gelecek yağışlı havanın etkisine girecek. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimleri yağışlı geçecek.
Yağışlar, yağmur, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Meteoroloji yetkilileri yeni gelen hava akımının 'yağmur' getireceğini belirterek, hava sıcaklıklarının yarın yurdun batısından itibaren 4-5 derece artacağını söyledi.