'Sırdaş eczane' yolda

AB'nin finanse ettiği 'Sağlık Bakanlığı Türkiye Üreme Sağlığı Programı' kapsamında desteklenen ve Türk Eczacıları Birliği'nin (TEB) yürüteceği 'Sırdaş Eczane Projesi'yle 550 eczacı eğitilecek.

İSTANBUL/DİYARBAKIR - AB'nin finanse ettiği 'Sağlık Bakanlığı Türkiye Üreme Sağlığı Programı' kapsamında desteklenen ve Türk Eczacıları Birliği'nin (TEB) yürüteceği 'Sırdaş Eczane Projesi'yle 550 eczacı eğitilecek. Projenin ilk adımı Diyarbakır'da 40 gönüllü eczacının katılımıyla başladı.
Proje çalışanı Dolunay Polat, şu bilgileri verdi: "Eğitimden geçecek eczacılar 'Sırdaş Eczane' logosu kullanacak. Vatandaşlar bu logoyu gördükleri eczacıdan; üreme sağlığı, cinsel sağlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, cinsel işlev bozuklukları gibi konularda bilgi alabilecek. Vatandaşlar sırlarını eczacı ile paylaşabilecek ve doğru bilgiler bulacaklar. Örneğin, eczacı 'İlk gece ilişkiye giremedim ya da cinsel bir sorunum var, nereye gitmem gerekir' sorusunu yönelten vatandaşa hangi doktora gitmesi gerektiğini söyleyecek."
TEB Başkanı Mehmet Domaç ise projenin ilk önce Diyarbakır, Trabzon, Erzurum ve İzmir'de başlayacağını söyledi. (Radikal, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7427937427930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.