'Sireli Yeğpavris...'

Hrant Dink'in öldürülmesi Adana'da yürüyüşle protesto edildi. Protesto yürüyüşünde suikast kurbanı diğer gazeteciler de anıldı. Çeşitli sivil toplum örgütlerine üye yaklaşık 350 kişi, İnönü Parkı'nda toplandı.

ADANA - Hrant Dink'in öldürülmesi Adana'da yürüyüşle protesto edildi. Protesto yürüyüşünde suikast kurbanı diğer gazeteciler de anıldı. Çeşitli sivil toplum örgütlerine üye yaklaşık 350 kişi, İnönü Parkı'nda toplandı. Ellerinde Hrant Dink'e saldırıyla ilgili haberleri birinci sayfalarından geniş veren gazeteleri ve Dink'in posterlerini taşıyan grup, buradan, Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü. Polislerin takibinde, yağmur altında yapılan yürüyüş sırasında 'Hepimiz Hrant'ız, 'Hepimiz Ermeni'yiz', 'Katiller bulunsun, hesap sorulsun' sloganları atıldı.
Uğur Mumcu Meydanı'nda noktalanan yürüyüş sonrası grup adına konuşan İnsan Hakları Derneği Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bağçiçek, Dink'in, yazdığı yazı nedeniyle 301'inci maddeden yargılanmasını ve öldürülmesine adar yaşanan süreci anlatıp "Demokrasi mücadelesi verenlere gözdağı vermek ve ülkeyi provokasyonlarla yönetmek için palazlandırılan karanlık güçler bu günde faaliyetlerine devam ediyor" dedi. Suikast kurbanı gazetecilerin adlarının okunup "Burada, yaşıyor" diye sloganların da atıldığı eylem olaysız son buldu.