Sirenli çakarlı trafik magandasının kimliği belirlendi

Sirenli çakarlı trafik magandasının kimliği belirlendi
Sirenli çakarlı trafik magandasının kimliği belirlendi
Üsküdar'dan Mecidiyeköy'e kadar siren çalarak takip ettiği sürücüye kurşun yağdıran trafik magandasının kimliği belirlendi. Olay sırasında bu şahsın yanında bulunan bir kişi ise polis tarafından yakalandı.

RADİKAL - İstanbul'da Üsküdar'dan Mecidiyeköy’e kadar trafikte siren ve çakar sistemi taşıyan aracıyla takip ettiği sürücünün otomobilinin kurşunlayıp kaçan kişinin kimliği tespit edildi. Polis, daha önceden de polise geliş kaydı bulunan G.Ç.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Olay sırasında araçta bulunan diğer kişinin ise polis tarafından yakalandığı öğrenildi.

Mecidiyeköy’de dün saat 16.00 sıralarında meydana gelen olayda bir sürücünün otomobili kurşun yağmuruna tutulmuştu. Şoför Sedat Azizoğlu, kendisini kurşunlayan aracın kendisini Kısıklı’dan beri çakar ve siren çalarak takip ettiğini söylemişti.

Mecidiyeköy'de sürücü dehşeti! Yol vermedi diye kurşun yağdırdı

Polis tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada polis güvenlik kamera görüntülerini kullanarak kaçan aracın plakasını tespit etti. Daha sonra başlatılan çalışmada önce olay sırasında araçta bulunduğu öğrenilen bir kişi yakalandı. Yapılan tahkikat sonucu kurşunlama yapan kişinin G.Ç. olduğu tespit edildi.

Polis kayıtlarına göre G.Ç.’nin daha önceden polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi.

Ali AKSOYER- DHA