Şirinevler bekleme: Noel Baba gelmeyecek!

Şirinevler bekleme: Noel Baba gelmeyecek!
Şirinevler bekleme: Noel Baba gelmeyecek!
Şirinevler Mahalle Muhtarı mahallelilere yılbaşında Noel Baba gelmeyeceği gerçeğini açıklayarak kimin geleceğini duyurdu: Dede Korkut!

“Şirinevler Mahallesine Duyuru” başlığı ile asılan pankartta aynı zamanda İstanbul Muhtarlar Derneği Başkanı da olan Şirinevler Mahallesi Muhtarı Galip Karayiğit imzasını taşıyan pankartta şu ifadeler yer alıyor:

“Geçtiğimiz Yıllarda Olduğu Gibi, Bu Yılda Örfümüzle, Kültürümüzle Hiçbir Alakası Olmayan Noel Baba Şirinevler’e Gelmeyecektir. Evlerimize Yine Dede Korkut Gelecek.Çocuklarımıza Zevk ve Sefa Sürmeye Gelmediklerini, Yeryüzüne Adalet Dağıtmaya Geldiklerini Öğretecektir.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Noel

  ,

  adalet

  http://www.radikal.com.tr/116767311676735

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Harcanıyorsun - demir1965

  Nasılda fark edememiş Türkiye senin gibi bir cevahiri.Aslında harcanıyorsun muhtarlık sana göremi sende bu cevher varken önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seni seçelim uyarmı sana MUHHHTARRR...

  komedi - Agér

  cahil bir insanın yaptığı saçma sapan bir hareket. baştan sono komedi. zihniyete bak yeri geldiğinden tüm dünyaya bedelmiş gibi lanse edilen bir ırkçılık, ve tarihi işgal ve savaşlarla (hatta yağmalarla dolu) bir devlet zihniyeti. yeri geldiğinde(tabi yine sınırsız hayal gücünün ürünü olan/sınır tanımayan kendi sınırları ile yetinmeyen başka bir hayal ürünü) dünyaya adalet dağıtan yüce ulus zihniyeti... en kolay cahilleri kandırıp, en büyük kara propagandayı yine onlara yaptırabilirsin.

  Yandınız siz... - citizen

  Her halde adalet dağıtmak için AKP nin başkanı Recep Tayyip beyden ve onun engin tecrübeleri ve adalet duygusundan (!) da ders almıştır. Eğer öyleyse yandınız demektir Şirinevler mahallesi sakinleri. Tabi muhtarınız için aynı şey söylenemez...

  Bir Anadolu Aziz'ine biraz saygı - gezicivekadin

  Aziz Nicola diğer adıyla Santa Claus ve Türkçe adıyla Noel Baba bir Anadolu Azizidir. Yardımseverliği ile ünlüdür ve sisteme karşı gelen bir kişiliktir. Biat kültürüne zıttır ve de muhtaç olanlara yardım eder. Bunlar sizin kültürünüzle alakalı olmayabilir tabi.

  salak mıyız biz - hale

  halbuki biz doğduğumuzdan beri noel babanın gelmesine alışmıştık. şimdi bu yeni(!)liğe nasıl alışacağız bilemiyorum