Şırnak halkı askere siper oldu!

Şırnak halkı askere siper oldu!
Şırnak halkı askere siper oldu!
Eşi ve çocuklarıyla hastaneden dönerken yolu PKK tarafından kesilen ve aracından indirilen bir uzman çavuş ve ailesi Şırnaklı vatandaşlar tarafından bölgeden kaçırıldı.

RADİKAL - Şırnak'ta eşi ve çocuklarıyla hastaneden dönerken yolu PKK mensuplarınca kesilen bir uzman çavuş vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Olay, dün Şırnak'ta Ömer Kabak Meydanı'nda yaşandı. Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı'nda görev yapan ve ismi açıklanmayan bir jandarma uzman çavuş, çocuklarını da yanına alıp, rahatsızlanan eşini hastaneye götürdü.

Şırnak Asker Hastanesi'ndeki muayenenin ardından ailesiyle birlikte şehir merkezine dönen uzman çavuşun yolu, Ömer Kabak Meydanı'ndan geçerken, PKK mensubu 4 kişi tarafından kesildi. Bu sırada silahına davranan uzman çavuş, ailesini düşünerek elini silahtan çekti.

Yola geçici engel atan PKK'lılar uzman çavuşu arabadan indirdi. Araçtan inip kocasının yanına gelen uzman çavuşun eşi ise, "Öleceksek beraber ölelim" diyerek direndi. Uzman çavuşun çocukları ise olan biteni korku dolu gözlerle arabadan izlediler.

VATANDAŞLAR MÜDAHALE ETTİ

Bu sırada Ömer Kabak Meydanı'nda yaşananları izleyen vatandaşlar, uzman çavuş ve ailesini korumak için müdahale etti. Ailenin etrafında toplanan bir grup vatandaş, PKK'lılara direnmeye başladı. PKK'lılar sayısı bir anda artan vatandaşları korkutmak için havaya ateş etti. Vatandaşlar, bu kargaşadan yararlanarak jandarma uzman çavuş ve ailesini, bir araca bindirip meydandan uzaklaştırdı.

Şırnaklı vatandaşlar sayesinde kurtulan Jandarma uzman çavuş, bölgeden uzaklaştırılırken PKK'lıların arkadan ateş açması sonucu, hafif şekilde yaralandı. Vatandaşlar, ellerindeki silahlara rağmen direndikleri PKK'lıları da bölgeden uzaklaştırdı. Olayın ardından bölgeye gelen emniyet ve jandarma ekipleri bölgede operasyon başlattı. (AA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Asker

  ,

  operasyon

  ,

  jandarma

  ,

  dolu

  ,

  emniyet

  ,

  müdahale