Şırnak Üniversitesi'nde faciadan dönüldü

Şırnak Üniversitesi'nde faciadan dönüldü
Şırnak Üniversitesi'nde faciadan dönüldü
Bin öğrencinin eğitim gördüğü İktisadi İdari Bilimler ile İlahiyat fakültelerinin teras duvarı gece okulda kimsenin olmadığı sırada yıkıldı

ŞIRNAK - Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler ile İlahiyat fakültelerinin damını çevreleyen koruma duvarı gece okulda kimsenin olmadığı bir sırada yıkıldı.

Şırnak Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ömer Kulpu, sabah okula geldiklerinde İktisadi ve İdari Bilimler ile İlahiyat fakültesi binalarının damını çevreleyen yarım metre yüksekliğinde ve 70 metre uzunluğundaki duvarın, bahçeye yıkıldığını gördüklerini söyledi.

‘İHMALKARLIK’

Yeni yapılan bir binanın duvarının 4 ayda yıkılmasının ihmalkarlıktan kaynaklandığının belirten Kulpu, “Bu iki fakültede bin öğrenci eğitim görüyor. Öğrencilerin okulda olmaması ve tatile denk gelmesi nedeniyle bir faciadan kurtulduk. Biz bu inşaatı yapan ve sorumlu olan kişilerin hesap vermesini istiyoruz ve şikayetçiyiz” dedi.

Üniversite yetkilileri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.(aa)


  http://www.radikal.com.tr/111683311168333

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  81 ile 81 üniversite - DelilaZilan

  Dünyada başarı oranı yüksek üniversitelerin bulunduğu hangi ülkede böyle bir slogan var? Tüm illerde üniversite yaptın da ne oldu? Kaç tanesinin bilimle uzaktan da olsa bir teması var? Doğru düzgün bina bile yapmadan bir tabelayla üniversite mi açılır? Bakkal açar gibi üniversite açıyorlar, açtıkları üniversiteler de aynı kendilerine benziyor.

  akp ovunsun - mhmtthr

  Akp yaptigi unuversite, duble yollar ve havaalanlariyla ovunmeye devam etsin. Tabi tokiyi de unutmayalim!

  Bir Veli Göçer örneği daha. - South pole

  Bir söz vardır " Milletin malı deniz, yemeyen domuz". Aksırıncıya, pıskırıncaya kadar yiyin. Hele hele iş devletin ihaleleriyle yapılanlar var ya tüyü bitmedik yetimlerin hakları. Sizlerin dokunulmazlıkları var dokunulamıyor. Korunuyorsunuz. Sadece burnunuzdan boğazınızdan geri gelir bir gün diyorum. Bu kadar sorumsuzluk, acımasızlık olamaz. Bu olay ya öğrencilerin bahcede olduğu bir anda olsaydı. Faturasını sizler düşünün. Alan memnun , satan memnun misali.