Şırnak valisi İpek: Sahilde kafayı çekerken tweet atıyorlar

Şırnak valisi İpek: Sahilde kafayı çekerken tweet atıyorlar
Şırnak valisi İpek: Sahilde kafayı çekerken tweet atıyorlar
Şırnak Valisi Hasan İpek'ten Twitter tepkisi: Yani sahile bakarak, kafayı çekerken, tweet atmak, bilmem nerede ne yaparken, Şırnak hakkında laflar söylemek, bunlar boş ve yanlış şeyler. Eğer bir hayır işleyeceklerse ya gölge etmesinler ya da gelsinler Şırnak için bir taşı bir taşın sütüne koysunlar

RADİKAL - Şırnak Valisi Hasan İpek, kentleri hakkında uzaktan yapılan yorumlara tepki göstererek, “Yani sahile bakarak, kafayı çekerken, tweet atmak, bilmem nerede ne yaparken, Şırnak hakkında laflar söylemek, bunlar boş ve yanlış şeyler. Eğer bir hayır işleyeceklerse ya gölge etmesinler ya da gelsinler Şırnak için bir taşı bir taşın sütüne koysunlar” dedi.

Şırnak Valisi Hasan İpek, katıldığı DİKA kentsel ve çevresel altyapının iyileştirilmesi, mali destek programı bilgilendirme toplantısında, Şırnak’ın 1900′lü yılların başından beri Türkiye ’yi karıştırmak isteyenlerin laboratuarı haline geldiğini söyledi. İpek, şunları söyledi:

“Şırnak, Türkiye’de maalesef 1900′lü yılların başından beri bazılarının laboratuarları haline gelmiş. Her türlü projelerini Türkiye üzerinden, Şırnak’tan başlatarak Şırnak’ı sürekli sıkıntılı bir hale getirmişler. İlk geldiğim günden beridir söylüyorum. Şırnaklı hanımını koluna takıp, çocuğunu eline alıp, çarşıda dolaşmaya hakkı vardır. Şırnaklı’nın İstanbul , Karabük ve Antalyalılar gibi hakkı vardır ve layıktır demişimdir. Bir kez daha söylüyorum; Şırnak’la kimse uğraşmasın. Çünkü Şırnak halkı gerçekten 1917 yılında Lawrence’i kovduğu gibi, biz kendimize yeteriz. Kürt ve Türk kardeşliğimizi biz kendimiz kurarız ve bunu başarırız diye Lawrence’yi nasıl kovduysa, aynı bugün, aynı bölgedeki insanları birbiriyle çatıştırmak için hep insanların olacağına yüzde yüz eminim.”

Şırnak Barosu: 14 yaşındaki Ümit Kurt hedef gözetilerek vuruldu


‘ŞIRNAK 10 YIL İÇİNDE KALKINMIŞ KENTLER ARASINDA İLK 10′A GİRER’

Şırnak’ta olayların durulması halinde 5 yıl içerisinde Türkiye’de kalkınmış bölgeler arasında ilk 20′ye, 10 yıl içerisinde ise ilk 10′a girebilecek kapasitede olduğunu ifade eden Vali İpek, şöyle devam etti:

“Şırnak halkı bu oyunlardan başını kaldırabilirse, Şırnak 5 yıl içersinde Türkiye’nin kalkınmış bölgeler arasında ilk 20′ye mutlaka girecek. 10 yıl içinde en kalkınmış ilk 10′a mutlaka girecektir. Geçtiğimiz bir yılda Şırnak’ta barış ve kardeşlik ortamının hakim olmasıyla Şırnak’ın aldığı pay yüzde 32′ye çıktı. Bu yıl arkadaşlarımızın gayretiyle, yöneticilerin gayretiyle ve Şırnak’taki barış ve kardeşliği destekleyen tüm kurum ve kuruluşların hep birlikte hareketiyle Şırnak, hanımını koluna takıp, çocuğuyla sokağa çıkamaz hale getirmek isteyenlere karşı dimdik ayakta duracak, ve yeniden bölgede en büyük payı Şırnak alacak. ülkenin en başarılı, zeki ve ülkesini en fazla seven insanların bulunduğu ilerin başında Şırnak gelir.”

Cizre tedirgin: 'Gizli bir el' halkı karşı karşıya getirmek istiyor


‘SAHİLE BAKARAK KAFAYI ÇEKERKEN ŞIRNAK İÇİN TWEET ATIYORLAR’

Vali İpek, twitter’de bazı kişilerin yaptığı paylaşımlara da değinerek, “Yani sahile bakarak, kafayı çekerken, tweet atmak, bilmem nerede ne yaparken Şırnak hakkında laflar söylemek, bunlar boş ve yanlış şeyler. Lüzumsuz şeyler. Şırnak’ı düşünen insanlar gelsinler, Şırnak’a nasıl hizmet nasıl edilir bunu görsünler” dedi. Buradaki yöneticilerin Şırnak’a hizmet için ne gerekiyorsa yapmaya kararlı olduğunu belirten Vali İpek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben burada bu projeleri yapan arkadaşlarımızı, bütün yüreğimle tebrik ediyorum ve kutluyorum. 2015 yılında yürürlüğe girecek bu projelerden Şırnak’ın 2014 yılındaki gibi daha fazla pay almasını ve kalınmaya yönelmesini cenabı Allah’tan diliyorum. Türkiye’deki sağıyla, soluyla, şu partisiyle, bu partisiyle, şu siyasi görüşüyle, bu siyasi görüşüyle, Şırnak’la kimsenin uğraşmamasını temenni ediyorum. Eğer bir hayır işleyeceklerse, ya gölge etmesinler, ya da gelsinler Şırnak için bir taşı bir taşın üstüne koysunlar.”

Cizre'de gece silahlar, gündüz plakasız zırhlı araçlar


DBP’Lİ BELEDİYE BAŞKANDAN VALİ İPEK’E DESTEK

Konuşmasında Vali Hasan İpek’i destekleyen Şırnak Belediye Başkanı DBP’li Serhat Kadırhan da Cizrede’deki olayların fitilinin vali ile görüşülmesiyle ateşlendiği haberlerin asılsız olduğunu savunarak şöyle dedi:

“Dün bir gazetede Milletvekilimiz Faysal Sarıyıldız ile Valimiz Hasan İpek ile ilgili asparagas, gerçekten uzak bazı haberler çıktı. Cizre’de meydana gelen olayların fitilini yapmış oldukları bir görüşme ile alevlenmişler gibi, dediğim gibi tamamen geçeklikten uzak, asparagas bir haber vardı. Ben bu haberi yapan gazetenin ve habercisinin de yayın yönetmenini de, daha dikkatli olmaları konusunda ikaz etmek istiyorum. Yani bu savaşın dilidir. Kesinlikle gerçeği yansıtmayan, doğru olmayan milletvekilimizi ve valimizi hedefe koyan bu tip yansımalar savaş dilidir. Biz bütün basın organlarında, bütün toplumda barışın hakim olmasını diliyoruz.”

Cizre: Hendek savaşından adım adım 90'lara!


Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş de Vali İpek’e destek çıkarak, “Son dönemlerde sayın valimizle alakalı basında çıkan haberle nedeniyle konuşmak istiyorum. Valimizin göreve başladığı günden bu güne kadar bölge hassasiyeti, ilimizin huzur ve güvenliği konusunda sağladığı katkıdan dolayı huzurlarınızda kurumum ve şahsım adına teşekkür etmek istiyorum” dedi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/127139212713927

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hesap verebilmeli once - user918006

  Cizre nin hesabını versin sıkışınca millete saldırmasın. Kan gövdeyi götürüyor şırnak kopmuş hala pollyanna gibi konuşuyor. Yazık vali böyle söylerse millet ne yapsin

  nedir yani ? - user473597

  Nedir bu sahillerle sorununuz anlamadım ki. Yüzme mi bilmiyorsunuz ? Millet orada taş taş üstünde bırakmasın, sonra ben geleyim onların yıktıkları taşın üzerine taş mi koyayım. Oldu. Sen vali olarak koyulmuşları yıktırma da, benim koyacağım eksik kalsın.

  soru - user383887

  ŞIRNAK VALİSİNE SORU: Gündüz sadece 2 koruma ile ŞIRNAK merkezinde yaya olarak dolaşabilir misiniz?

  sana ne!? - zebda

  senin derdin sahil ve içki bence...zaten sahil falan denince aklınıza bikini falan geliyordur siz akplilerin..nefsinizi zorluyordur..bikini olmasın diye denizi bile kurutursunuz siz..içinde ukte kalmış ..gencken sahildeki keyifli içki icenlere özenip yapamadığın için böyle sacmasapan konusuyorsun.. cogu akpli gibi yapamadığınız şeylere ,ulaşamadığınız noktalara, felsefe ve keyiflere karşı kompleksiniz var..yoksa başka benzetme yapabilirdin......yazık ya bu ulkeye..bu kadar içi boş insanlar ne noktalarda..isteyen ,istediği tweeti atar..sana ne!? ..işine baksana konuşacagına!

  Sirnak da, - celal103

  Sirnak valisi olmus,bir tas ustunde bir tas birakmiyan devletini temsilcisi oradaki gorevinin sadece devletin guvenligini saglamak oldugunu unutmus. Eh ne olacak kafasinda baska bir tasarrufu olmiyan vali siz neredeyse 1000 yil oldu TC olarak Sirnak'a ne yapttiniz?

  An itibariyle bildiriyorum - ohabey

  Milyionlarca genc yasli insan sahil boyunca dizildik kafalari cekiyoruz birazdan sirf memleketimizin bekasina zarar vermek icin, sirf Erdogan'i cekemedigimiz icin otoriterligi, dinin devlet islerine karistirilmasini ve yolsuzluklari elestiren twitler atacagiz.

  Konuşmakla olmuyor - user771112

  Gerçekleri halktan gizlememek lazım vali bey Şırnak terörün içinde acı acı kıvranıyor halk tedirgin siz ne yapıyorsunuz nutuk atmaktan başka.