Şırnak ve Bingöl'de çatışma: Dört PKK'lı öldürüldü, bir korucu şehit

PKK'lılara karşı operasyonlar sürerken Şırnak'ta üç, Bingöl'de bir terörist öldürüldü. Çatışmalarda bir korucu da şehit düştü. Şırnak'ın İdil İlçesi Gabar Dağı eteklerindeki Cehennem Deresi Mevkii ile Uludere İlçesi kırsal kesiminde...

ŞIRNAK - PKK'lılara karşı operasyonlar sürerken Şırnak'ta üç, Bingöl'de bir terörist öldürüldü. Çatışmalarda bir korucu da şehit düştü. Şırnak'ın İdil İlçesi Gabar Dağı eteklerindeki Cehennem Deresi Mevkii ile Uludere İlçesi kırsal kesiminde teröristlere yönelik operasyon yapan güvenlik güçleri bu sabah 'sıcak temas' sağladı. Cehennem Deresi bölgesindeki Yarbaşı Köyü yakınlarında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre üç PKK'lı öldürüldü.
Çatışmada geçici köy korucusu 30 yaşındaki Ramazan Bilgur da şehit oldu. Bilgur'un cenazesi İdil'e getirilerek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Şehit korucunun yakınları hastane önünde gözyaşlarına boğulurken, polis ilçe genelinde sıkı güvenlik önlemleri aldı. Korucu Ramazan Bilgur, İdil'in Üçok Köyü'nde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.
Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nin dağlık arazi kesiminde çıkan çatışmada bir terörist öldürüldü. Şırnak ve Bingöl'deki operasyonların sürdüğü bildirildi. Gabar Dağı'nda çatışmalar sürerken Türkiye- Irak sınırına gelen ABD'ye ait iki Sikorsky helikopter Habur Gümrük Kapısı'nın karşısında bulunan Halil İbrahim Sınır Kapısı'na iniş yaptı. Yaklaşık 30 dakika burada kalan helikopterler kısa bir süre sınır boyunda uçuş yaptıktan sonra Kuzey Irak'ın iç kesimlerine giderek gözlerden kayboldu.