Şırnak ve Mardin'de saldırı: 2 şehit

Şırnak ve Mardin'de saldırı: 2 şehit
Şırnak ve Mardin'de saldırı: 2 şehit
Şırnak ve Mardin'din de PKK'nın düzenlediği saldırılarda 2 asker şehit oldu,2 asker yaralandı. Çatışmada 1 PKK'lı da öldürüldü.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK 'lıların yola yerleştirdikleri bombayı askeri konvoyun geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı. 1 asker şehit oldu bir asker de yaralandı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 1 asker ise yaralandı. Çatışmada 1 PKK'lı da öldürüldü. Sabah saatlerinde ise Silvan'da da iki asker şehit edilmişti.

BEYTÜŞŞEBAP'TA BOMBALI SALDIRI

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne 30 kilometre mesafede bulunan Habur 2 Köprüsü Mevkii'nde PKK’lılar yola tuzakladıkları bombayı askeri konvoyun geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı. Saldırıda ilk bilgilere göre 1 asker şehit oldu bir asker de yaralandı. Saldırının ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Silvan'da askerlere saldırı: 2 şehit

YARALI ASKER KURTARILAMADI

Mardin'in Nusaybin İlçesi yakınlarında Bagok Dağı'nda PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, ilk bilgilere göre 2 asker yaralandı, 1 PKK'lı öldürüldü. Yaralı askerler helikopterle Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Askerlerden biri hastanede şehit oldu.Mardin Valiliği, Nusaybin İlçesi sınırları içinde bulunan ve daha önce köy olan Girmeli, Kayadibi, Tepeüstü, Eskihisar mahallelerinde, bugün saat 05.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı kararı aldı. Kararın, ilçede kamu düzenenin sağlanması, suç işlenmesini önlemek, vatandaşların hak ve özgürlüklerinin korunması, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, mevcut aranan şahısların yakalanması, tuzaklanmış ve patlayıcı yerleştirilmiş hendek ve barikatların kaldırılarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için alındığı belirtildi.

Nusaybin'in sokağa çıkma yasağı bulunan Eskihisar Mahallesi'nin kırsalında bulunan Bagok Dağı'nda güvenlik güçleri bu sabah saatlerinde geniş çaplı operasyon düzenledi. Operasyonda güvenlik güçleri ile PKK arasında çatışma çıktı. Çatışmada ilk bilgilere göre 2 asker yaralandı, 1 PKK'lı öldürüldü. Yaralı askerler bölgeden helikopterle alınarak Mardin Devlet Hastanesi'ne getirildi. Hastanede tedavi altına alınan yaralı askerlerin birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Ağır yaralı asker şehit oldu.Bu arada Bagok Dağı'nda güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışmaların yer yer sürdüğü belirtildi.