Şırnak'ta 1 asker şehit oldu

Şırnak'ta 1 asker şehit oldu
Şırnak'ta 1 asker şehit oldu
Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Akdizgin askeri üs bölgesine düzenlenen saldırıda 1 askerin şehit olduğu açıklandı.

RADİKAL - Şırnak merkeze yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Akdizgin Üs Bölgesi'ne bir grup PKK 'lı tarafından saldırı düzenlendi. Açılan ateşte yaralanan bir asker Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak yaralı asker tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Genelkurmay Başkanlığı saldırıyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

"11 Ağustos 2015 tarihinde saat 00.20 sularında 6'ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Akdizgin Üs Bölgesine Bölücü Terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucu Kahraman bir erimiz ağır yaralanmış ve sevk edildiği Şırnak Asker Hastanesinde kurtarılamayarak şehit olmuştur."

Şırnak Güçlükonak'ta şehit düşen 21 yaşındaki Barış Aytek'in memleketi Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeki evinde yas var. 94-4 tertip olduğu ve tezkeresine az bir süre kaldığı öğrenilen Barış Aytek'in acı haberini alan yakınları büyük üzüntü yaşadı.

Ağrı, Muş ve Bingöl'de çatışma, İzmir ve Adana'da operasyon