Şırnak'ta 10 PKK'lı öldürüldü

Şırnak'ın kırsal kesimlerinde yapılan operasyonlarda 10 teröristin öldürüldüğü açıklandı. Şırnak Valiliği'nin açıklamasına göre, bölgede huzur ve güven ortamını bozmaya...

ŞIRNAK/BİTLİS - Şırnak'ın kırsal kesimlerinde yapılan operasyonlarda 10 teröristin öldürüldüğü açıklandı. Şırnak Valiliği'nin açıklamasına göre, bölgede huzur ve güven ortamını bozmaya çalışan PKK terör örgütüne yönelik 13-16 Temmuz tarihlerinde Hakkâri, Şırnak ve Van il sınırlarının kesiştiği bölgede yapılan operasyonda bir grup teröristle temas sağlandı. 'Teslim ol' çağrısına silahla karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada, bölgede mayınlama eylemleri yapan örgütün bölge sorumlusunun da aralarında olduğu 10 terörist öldürüldü. Yapılan arazi aramalarında da örgüte ait bir Kanas suikast tüfeği, bir bixi makineli tüfek, bir RPG roketatar, yedi Kalaşnikof tüfek, 18 el bombası, 25 kilo C3 ve C4 patlayıcı madde, patlamada kullanılan düzeneklerle gıda maddesi ve ilaç ele geçirildi.
Bitlis'in Çeltikli Köyü yakınlarında devriye görevi yapan askeri araç, PKK mayınına çarptı. Araçtaki erlerden dördü yaralandı. Yaralılar, Tatvan ilçesindeki askeri hastaneye kaldırıldı. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7522837522830

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.