@idrisemen

Şırnak'ta 3 madencinin cesedi çıkarıldı

Şırnak'ta 3 madencinin cesedi çıkarıldı
Şırnak'ta 3 madencinin cesedi çıkarıldı
Şırnak'taki bir maden ocağında göçük meydana geldi. 3 madenci göçük altında kaldı. Göçük altındaki Emin Baysal, kardeşi Ahmet Baysal ve Selahattin Uçar'ın cesetlerine saatler sonra ulaşıldı.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

Şırnak’a bağlı Kemerli köyü sınırları içerisinde bir maden ocağında bugün saat 16.00 sıralarında göçük yaşandı. Göçük sırasında madende çalışan Ali Baysal, Ahmet Baysal ve Selahattin Uçar adındaki üç madenci göçük altında kaldı. Madencilerin yakınları maden alanına ve Şırnak Devlet Hastanesine akın etti.

Madende gaz maskesi olmadığı için arama kurtarma çalışmaları henüz yapılamıyor. Şırnak’ta yine bir hafta önce bir madende yaşanan göçük sırasında bir madenci hayatını kaybetmişti.

3 İŞÇİNİN CESETLERİ ÇIKARILDI
Şırnak'ta kömür ocağındaki göçükaltında kalan işçiler, Emin Baysal, kardeşi Ahmet Baysal ve Selahattin Uçar'ı arama kurtarma çalışmalarında akşam saatlerinde cesetlerine ulaşıldı. İşçilerin cesetleri Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Ölen 3 işçinin ocaktaki gazdan şehirlendikleri ihtimali üzerinde durulurken, kesin ölüm nedenlerinin yapılacak otopsiden sonra belli olacağı belirtildi.


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Maden

  ,

  Akşam

  ,

  Bugün