Şırnak'ta askerlere saldırı: 2 şehit, 2 yaralı

Şırnak'ta askerlere saldırı: 2 şehit, 2 yaralı
Şırnak'ta askerlere saldırı: 2 şehit, 2 yaralı
Cizre'de oto lastikçisinde otomobillerinin lastiğini değiştiren askerlere PKK'lılar tarafından ateş açıldı. Saldırıda 2 asker şehit oldu 2 asker ise yaralandı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde askerler düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Saldırı bugün saat 13.45'de, ilçenin Nusaybin Caddesi'nde bulunan bir oto lastik tamircisi önünde meydana geldi. Cizre'de gittikleri oto lastikçisinde otomobillerinin lastiğini değiştiren sivil kıyafetli askerlere, PKK'lılar bir araçtan otomatik silahlarla ateş açtı.Saldırıda yaralanan 4 asker ambulanslarla Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak durumu ağır olan 2 asker, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Yaralı 2 askerin tedavisi ise sürüyor.

Sur'da çatışma: Bir polis şehit

OTOMOBİLİ DE YAKTILAR

Saldırıya uğrayan askerlerin sivil plakalı otomobilleri ise olaydan bir süre sonra bölgeye gelen PKK'lılar tarafından ateşe verilerek yakıldı. Otomobiller yanarak kullanılamaz hale geldi. Polis, 2 askeri şehit eden, 2 askeri de yaralayan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için ilçede geniş çaplı operasyon başlattı. Operasyon sırasında bölgeden silah sesleri yükselirken, ilçenin giriş ve çıkışları tutuldu. Saldırının ardından cadde üzerindeki esnaf kepenklerini kapatırken, vatandaşların evlerine çekildiği görüldü.

Ramazan İMRAĞ/ŞIRNAK/DHA